Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie struktury zebrały ponad 22 tys. podpisów na Trzaskowskiego

Bydgoskie struktury zebrały ponad 22 tys. podpisów na Trzaskowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 12:05
Ostatnie liczenie podpisów w biurze posła Olszewskiego Ostatnie liczenie podpisów w biurze posła Olszewskiego

Jutro mija termin rejestracji (nowych) kandydatów na urząd Prezydenta RP, obowiązkiem jest jednak uzyskanie przez nich przynajmniej 100 tys. podpisów poparcia. Dzisiaj do PKW wpłynął wniosek o rejestrację kandydata Rafała Trzaskowskiego. Swoją cegiełkę dołożyły też bydgoskie struktury.

Jak poinformował sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego zebrano około 1,6 mln podpisów poparcia. Do wczoraj wieczora podpisywać można było się jeszcze w Bydgoszczy – oficjalnie struktury zebrały 22.469 podpisów, które po godzinie 18 zawiózł do Warszawy radny Jakub Mikołajczak. Podpisy w Bydgoszczy zbierano przez cały weekend, w piątek w akcję zbiórki w centrum miasta włączył się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz europoseł Radosław Sikorski.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu