Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Wyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 20:22

Młyny Rothera mają szansę stać się uzupełnieniem dla docenianej przez gości Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Rozpoczęło się już układanie podłogi na tarasie widokowym, który być może stanie jednym z bardziej urokliwych miejsc w Bydgoszczy.

We wtorek po trzech miesiącach przerwy wymuszonej przez epidemię, zebrała się Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta. W trakcie studyjnego posiedzenia na placu budowy Młynów Rothera przedstawiciele wykonawcy toczącej się inwestycji, w towarzystwie zastępcy prezydenta Michała Sztybla zaprezentowali postęp prac. W przypadku części przestrzeni widać już dość zaawansowane prace wykończeniowe, szczególne wrażenie robi dębowa podłoga.

 

 

 

Dużą atrakcją stać się może taras widokowy, który będzie uzupełnieniem oferty restauracji, które mają być ulokowane na parterze i pierwszym piętrze. Wiceprezydent Sztybel zapowiedział przesunieciem znajdującego się na Wyspie Młyńskiej amfiteatru, wraz z szaletem miejskim, aby odsłonić Młyny, a także umożliwić widok z tarasu na całą Wyspę Młyńską. Taras z po części położoną podłogą robi już dzisiaj piorunujące wrażenie.

 

 

 

W posiedzeniu studyjnym uczestniczył dyrektor Parku Kultury Młyny Rothera Sławomir Czarnecki, którego zdaniem po ukończeniu prac będzie zaadoptowanie przestrzeni pod działalność wystawową. Pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się jesienią.

 

Więcej zobaczyć można na naszym materiale filmowym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu