Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Wyspa Młyńska może zyskać nowe oblicze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 20:22

Młyny Rothera mają szansę stać się uzupełnieniem dla docenianej przez gości Bydgoszczy Wyspy Młyńskiej. Rozpoczęło się już układanie podłogi na tarasie widokowym, który być może stanie jednym z bardziej urokliwych miejsc w Bydgoszczy.

We wtorek po trzech miesiącach przerwy wymuszonej przez epidemię, zebrała się Komisja Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta. W trakcie studyjnego posiedzenia na placu budowy Młynów Rothera przedstawiciele wykonawcy toczącej się inwestycji, w towarzystwie zastępcy prezydenta Michała Sztybla zaprezentowali postęp prac. W przypadku części przestrzeni widać już dość zaawansowane prace wykończeniowe, szczególne wrażenie robi dębowa podłoga.

 

 

 

Dużą atrakcją stać się może taras widokowy, który będzie uzupełnieniem oferty restauracji, które mają być ulokowane na parterze i pierwszym piętrze. Wiceprezydent Sztybel zapowiedział przesunieciem znajdującego się na Wyspie Młyńskiej amfiteatru, wraz z szaletem miejskim, aby odsłonić Młyny, a także umożliwić widok z tarasu na całą Wyspę Młyńską. Taras z po części położoną podłogą robi już dzisiaj piorunujące wrażenie.

 

 

 

W posiedzeniu studyjnym uczestniczył dyrektor Parku Kultury Młyny Rothera Sławomir Czarnecki, którego zdaniem po ukończeniu prac będzie zaadoptowanie przestrzeni pod działalność wystawową. Pierwszy etap inwestycji powinien zakończyć się jesienią.

 

Więcej zobaczyć można na naszym materiale filmowym.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu