Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja Rewizyjna za udzieleniem prezydentowi absolutorium. Przewodniczący komisji zarzuca upadek obyczajów

Komisja Rewizyjna za udzieleniem prezydentowi absolutorium. Przewodniczący komisji zarzuca upadek obyczajów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 czerwiec 2020 14:37

Dzisiaj niespodziewanie Komisja Rewizyjna przegłosowała wniosek, w którym rekomenduje Radzie Miasta udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu za rok 2019. Niespodziewanie, bowiem punkt dotyczący został w trakcie posiedzenia komisji włączony do porządku obrad - Czemu wręcz kolanem próbuje się przepchnąć wniosek o absolutorium? - pyta przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz klubu PiS-u Jarosław Wenderlich.

- Doszło do sytuacji nadzwyczajnej na dzisiejszej komisji rewizyjnej. Doszło do upadku idei samorządu terytorialnego – ocenił na piątkowej konferencji prasowej radny Jarosław Wenderlich - Po cichu, bez udziału mediów procedowano najważniejszy dokument. Nagle dzisiaj w Bydgoszczy pojawił się biegły rewident z Warszawy.


Wenderlich zarzucił koalicji przede wszystkim poddanie pod głosowanie wniosku absolutoryjnego, bez przyjęcia protokołów wszystkich zespołów roboczych, w tym zespołu badającego zamówienia publiczne w 2019 roku.


- To jest zawsze święto komisji rewizyjnej, na którym podsumowuje się wykonanie budżetu przez prezydenta – komentuje Tomasz Rega, szef struktur miejskich PiS w Bydgoszczy, w przeszłości wieloletni przewodniczący Komisji Rewizyjnej - Zachodzi pytanie co radni PO chcą ukryć, albo po prostu nie chcą pracować w wakacje.


Wenderlich uważa, że przyjęty dzisiaj wniosek o udzielenie absolutorium, w związku z faktem, iż nie wszystkie zespoły przedstawiły swoje sprawozdania, przedstawia nieprawdę, dlatego zapowiedział, że jako przewodniczący komisji - Pod dokumentem poświadczającym nieprawdę się nie podpiszę.

 

Wenderlich zwołał również na 23 czerwca posiedzenie komisji, na którym przedmiotowe zespoły robocze mają przedstawić swoje sprawozdania. Sytuacja jest bezprecedensowa, bowiem odbędzie się to po przyjęciu rekomendacji co do absolutorium Komisji Rewizyjnej.


Mikołajczak: Informowałem przewodniczącego już w ubiegły piątek na piśmie

Wniosek o przyjęcie dzisiaj przez Komisję Rewizyjną wniosku o udzielenie absolutorium zgłosił przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Jakub Mikołajczak – Na poprzednim posiedzeniu komisji przewodniczący Wenderlich zgodził się nad tym, że komisja ma nad tym procedował w poniedziałek 8 czerwca. Potem zaczął mataczyć w kwestii terminu, finalnie zwołał posiedzenie komisji na dzisiaj. Od razu złożyłem na piśmie informację, że będziemy chcieli zająć się absolutorium – wyjaśnia w rozmowie z nami.

 

Zdaniem Mikołajczaka przyjęte dzisiaj przez komisję stanowisko jest zgodne z prawdą, bowiem pojawia się w nim informacja, że komisja się z ustaleniami zespołów zapoznała, nie ma natomiast wzmianek, że je przyjęła – Zawsze pod stanowiskiem Komisji Rewizyjnej może się podpisać zastępca prezydenta- ocenia Mikołajczak, w którego opinii zaistniała sytuacja nie powinna wywołać perturbacji formalnych.

 

Wenderlich stoi natomiast na stanowisku, że komisja nie mogła się zapoznać z zespołem ds. zamówień publicznych, którym zresztą on kieruje, bowiem ten zespół do dzisiaj nie zakończył prac.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu