Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Garbary wkrótce ruszy budowa nowego osiedla

Na Garbary wkrótce ruszy budowa nowego osiedla

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 czerwiec 2020 00:30
Na Garbary wkrótce ruszy budowa nowego osiedla Wizualizaja Colian Developer

Na obiektach poprzemysłowej dawnej Jutrzenki wkrótce ruszy budowa mieszkań. Właściciel Jutrzenki Colian Developer kilka tygodni temu podpisał umowę z firmą budowlaną Erbud. Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac budowlanych może nastąpić na dniach. Colian produkcję słodyczy przeniósł kilka lat temu z centrum Bydgoszczy na Osową Górę.

Tradycja Jutrzenki sięga roku 1922, taka nazwa obowiązywała do 2011 roku, gdy z uwagi na ekspansję zagraniczną zmieniono nazwę na Colian. Colian posiada w Polsce kilka zakładów produkcyjnych, ale bydgoski jest najnowocześniejszy. Colian według portalu Candy Industry plasuje się wśród 100 najważniejszych marek rynku produkcji słodyczy.

 

W miejscu dawnej fabryki, w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Gospodarki oraz charakterystycznego dla krajobrazu Bydgoszczy apartamentowa Nordic Haven, pojawi się inwestycja mieszkaniowa Colian Developer w koncepcji architektów z Sieradza.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza przybliża się do III ligi

  W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

  Etykiety: piłka nożna
 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu