Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu powrócą kolejowe połączenia zagraniczne

W przyszłym tygodniu powrócą kolejowe połączenia zagraniczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:21

Od soboty bez kwarantanny mogą granicę z Polską przekraczać obywatele Schengen. W przyszłym tygodniu przewoźnik PKP Intercity zamierza przywrócić połączenia międzynarodowe do państw Unii Europejskiej. W tym również z Bydgoszczy i Inowrocławia do Berlina. Połączenia międzynarodowe zostały zawieszone w marcu z powodu pandemii COVID-19.

 

PKP Intercity zamierza podróże międzynarodowe ,,odmrażać” od poniedziałku 22 czerwca, ale pierwszy pociąg IC Gedania relacji Berlin – Gdynia (przez Inowrocław i Bydgoszcz) wyjedzie na tory w czwartek 25 czerwca. Połączenie pomiędzy Gdynią, Bydgoszczą i Berlinem zostało uruchomione w 2012 roku, tuż przed turniejem piłkarskim Euro 2020 organizowanym przez Polskę i Ukrainę.

 

PKP Intercity zapowiada również wydłużenie relacji pociągu TLK Rozewie, obecnie kursującego pomiędzy Gdynią i Wrocławiem, do słowackiej Ziliny, jak ten pociąg jeździł przed epidemią. Na razie nie podano jednak konkretnego terminu.

 

Warte obejrzenia

  • Około 700 paralekkoatletów powalczy o tytuł mistrza kontynentu i o bilet do Tokio – to wyzwanie logistyczne dla miasta

    Dla Bydgoszczy będzie to na pewno ogromny sprawdzian organizacyjny - w czerwcu nad Brdę przyjedzie około 700 sportowców z niepełnosprawnościami z 41 państw, aby wziąć udział w zmaganiach w Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Europy. Główną areną zmagań będzie stadion Zawiszy. Nie pierwszy raz w Bydgoszczy zobaczymy kilkuset sportowców, wyzwanie będzie jednak szczególne, bowiem wciąż mamy pandemię COVID-19.

  • Sportis nie sprawił niespodzianki we Włocławku

    Przed tygodniem niespodziewanie Sportis Łochowo u siebie urwał punkty liderującemu Zawiszy za sprawą remisu. Dzisiaj było blisko sprawienia podobnej niespodzianki w meczu z wiceliderem Włocłavią, co byłoby z kolei z korzyścią dla niebiesko-czarnych.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu