Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe

RyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 czerwiec 2020 13:48
RyanAir chce powrócić do Bydgoszczy od 1 lipca. Zdecydować mogą jednak siły wyższe Fot: PLB

Być może we wtorek 1 lipca, z Portu Lotniczego Bydgoszczy wystartuje pierwszy samolot w kierunku lotniska Londyn Stansted, od zawieszenia lotów międzynarodowych w marcu w związku z ,,lockdownem”. Taki jest plan, RyanAir sprzedaje już bilety kusząc pasażerów promocjami, ale brakuje jeszcze decyzji politycznej.

Paradoksem czerwcowych statystyk będzie przeskoczenie bydgoskiego lotniska w liczbie obsłużonych pasażerów przez lotnisko w Zielonej Górze, które do tej pory nie było wstanie konkurować z Bydgoszczą. Tak się jednak stanie, bowiem PLL LOT wznawia od czerwca loty z Warszawy do Zielonej Góry, natomiast Bydgoszczy nie obsługują póki co żadne linie.

 

RyanAir chce latać od lipca z Bydgoszczy na wspomniany Londyn Stansted we wtorki i w soboty, w czwartki i soboty do Birmingham. Będzie to zatem powrót do okrojonej siatki sprzed okresu pandemii. Od sierpnia RyanAir chce również wznowić loty do szkockiego Edynburga i na drugie londyńskie lotnisko w Luton. W weekend zostało wznowione przekraczanie granic w ramach strefy Schengen. Wielka Brytania, na terenie której znajdują się powyższe lotniska, na razie nie jest objęta tymi regulacjami.

 

Biuro prasowe RyanaAir przyznaje w korespondencji z nami, że przygotowuje się do przywrócenia połączenia do Londynu i Birmingham od początku lipca, ale kluczowe będą decyzje władz. Przedstawiciele rządu sugerowali nie tak dawno, że o tym do jakich krajów będzie wznawiany ruch lotniczy będzie decydowała sytuacja epidemiczna w danym kraju. W Wielkiej Brytanii odnotowano drugą największą liczbę zachorowań w Europie, zaraz po Federacji Rosyjskiej.

 

Cisza w temacie PLL LOT

Przed epidemią COVID-19 Polskie Linie Lotnicze LOT latały z Bydgoszczy do Warszawy. W czerwcu w ramach ,,odmrażania” ruchu krajowego PLL LOT wznowił loty pomiędzy stolicą i większością obsługiwanych przed pandemią lotnisk, w tym też do Zielonej Góry, o której wspominam na początku. Bydgoszczy na tej liście nie ma i wiemy, że nie znajdzie się do końca czerwca. Nie ma natomiast żadnych sygnałów odnośnie lipca i kolejnych miesięcy. Wiceminister infrastruktury odpowiadając na interpelacje posła Pawła Olszewskiego stwierdza, że wybór lotnisk to kwestia PLL LOT, na którą resort nie wpływa.

 

Niemcy na razie odpuszczają Bydgoszcz

Od 1 lipca loty do Polski chce wznowić niemiecka Lufthansa. Na liście lotnisk niemieckich linii państwowych znajduje się: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i Gdańsk. Na razie nie ma decyzji Lufthansy dla:Katowic, Rzeszowa i Bydgoszczy. Przed pandemią Lufthansa latała do Bydgoszczy z Frankfurtu, oferując loty z przesiadką na niemal każdy zakątek świata.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu