Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce nastąpi odbiór zrewitalizowanego kompleksu wioślarskiego nad Brdą

Wkrótce nastąpi odbiór zrewitalizowanego kompleksu wioślarskiego nad Brdą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 07:34
Wkrótce nastąpi odbiór zrewitalizowanego kompleksu wioślarskiego nad Brdą Fot: UMB

Już na etapie wykończeniowym znajduje się budowa nowych wraz z rewitalizacją starych budynków RTW LOTTO-Bydgostii, co oznacza, że wkrótce nastąpi odbiór obiektu. RTW LOTTO-Bydgostia, to najbardziej utytułowany klub wioślarski w Polsce, który miano mistrza kraju dzierży bez przerwy od 1993 roku. RTW Bydgostia to również wielu sportowców, w tym medalistów olimpijskich, z których dumni możemy być na zawodach międzynarodowych.

 

Na przełomie 2019 i 2020 roku oddano do użytku nową przystań RTW LOTTO-Bydgostii nad Brdą. W nowoczesnym kompleksie oprócz tego co najważniejsze,czyli hangarów na łodzie, powstała również duża przestrzeń do prowadzenia treningów na ergometrach, które w zimniejszych miesiącach bywają jedyną możliwością treningu. Ta przestrzeń jest właściwie użytkowana od stycznia.

 

Fot: UMB

 

 

W tym okresie, stare budynki zostały podane gruntownej rewitalizacji, która dobiega właśnie końca. Nowy i stary budynek zostały połączone również łącznikiem na wysokości pierwszego piętra. Wartość kończącej się inwestycji to 29 mln zł.

 

Widok z wnetrza (nagranie ze stycznia 2020):

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu