Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW tym tygodniu dwójka kandydatów na najważniejszy urząd odwiedzi Bydgoszcz

W tym tygodniu dwójka kandydatów na najważniejszy urząd odwiedzi Bydgoszcz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 czerwiec 2020 16:58
Belweder Belweder Fot: KPRP

Do końca kampanii wyborczej – przed pierwszą turą – pozostało niespełna dziewięć dni. W czwartek i w piątek dwójka kandydatów na Prezydenta RP odwiedzi Bydgoszcz.

W czwartek 18 czerwca do Bydgoszczy przyjeżdża kandydat Lewicy Robert Biedroń. O godzinie 10:00 na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy odbędą się rozmowy przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli służb mundurowych. To wydarzenie będzie miało charakter otwarty dla mieszkańców. Później kandydat na prezydenta uda się na spacer po Bydgoszczy.

 

Dzień później, o godzinie 16:30 pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego gościć będzie natomiast prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Będzie to również spotkanie otwarte dla mieszkańców.

 

Pamiętajmy, że wciąż zagraża nam COVID-19, stąd też uczestnicząc w tego typu spotkaniach wyborczych, zgodnie z zaleceniami zakładajmy maski i starajmy się trzymać dwumetrowy dystans społeczny.

 

W ubiegłym tygodniu w niedalekim Solcu Kujawskim gościł urzędujący prezydent Andrzej Duda.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu