Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy Biedroń obiecuje przywrócenie emerytur dla służb mundurowych i krytykuje tryb zakupu F-35

W Bydgoszczy Biedroń obiecuje przywrócenie emerytur dla służb mundurowych i krytykuje tryb zakupu F-35

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 16:11

Do końca kampanii wyborczej pozostało już tylko 8 dni – w czwartek na kilka godzin do Bydgoszczy przyjechał kandydat Lewicy Robert Biedroń - Janusz Zemke to jest bohater naszej obronności – mówił o swoim doradcy kandydat na prezydenta RP, a także poseł do Parlamentu Europejskiego.

Po godzinie 10:00 Robert Biedroń pojawił się na Starym Rynku w Bydgoszczy, gdzie odbyły się rozmowy z przedstawicielami służb mundurowych, w ramach okrągłego stołu. Kandydat na prezydenta rozpoczął jednak od skomentowania przebiegu debaty prezydenckiej na antenie TVP, w której w środę brał udział - Tak nie wyglądają debaty w demokratycznych państwach, to była farsa, to była oczywista ustawka pod prezydenta Dudę. Widzieliście państwo jak był traktowany, jak na końcu debaty prowadzący zamiast pożegnać się ze wszystkimi, jak wymaga tego kultura, ale od razu podszedł do prezydenta Dudy. Tak wyglądają dzisiaj media publiczne, zwasalizowane dzisiejszej władzy. To nie jest Polska naszych marzeń.


Zdaniem Biedronia w formule tej debaty zabrakło pytań o kluczowe kwestie, o których przyjechał do Bydgoszczy rozmawiać z byłymi funkcjonariuszami służb mundurowych - Pytań jest bardzo wiele – np. tych dotyczących bezpieczeństwa naszego kraju, dotyczących przyszłości naszych granic, także przyszłości granic Unii Europejskiej, przyszłości naszego wojska. Także tej wielkiej niesprawiedliwości dotyczących służb mundurowych – 50 tys. emerytów służb mundurowych. Wdów, sierot po tych mundurowych, którzy dzisiaj przez polskie państwo zostali w sposób straszny upokorzeni, zostali zdyskryminowani – i to pytanie powinno wczoraj paść w czasie debaty – jak będzie wyglądało polskie wojsko? Jak będą traktowani emeryci mundurowi? Jak będą traktowani ci którzy służyli wiernie naszemu kraju, a zostali poniżeni?


Biedroń zadeklarował - Chciałem dzisiaj tutaj – z Bydgoszczy – wysłać jasny sygnał, jeżeli mamy rozmawiać o przyszłości Polski to powinniśmy rozmawiać z tymi, którzy służyli i służą wiernie naszej ojczyźnie, ze służbami mundurowymi, które dzisiaj są poniżane przez Macierewicza.

 Następnie zadeklarował, iż ustawę na mocy której około 50 tys. emerytowanym funkcjonariuszom zmniejszono uposażenia emerytalne, skieruje po zostanie prezydentem do Trybunału Konstytucyjnego - Z Bydgoszczy, ta ziemia wybierała najlepszych specjalistów od obronności. Janusz Zemke to jest bohater naszej obronności, pan minister Zemke pokazał jak budować naszą wojskową i naszą obronność. Pana ministra Zemke dzisiaj bardzo brakuję, cieszę się i jestem dumny, że jest moim doradcą – mówił dalej Biedroń, krytykując zakup myśliwców F-35 bez przetargu, w jego opinii także bez zabezpieczonego ofsetu dla polskiej gospodarki.

 - Sprawa funkcjonowania wojska to ważna sprawa dla Bydgoszczy. Bo wojsko w Bydgoszczy ma swoje miejsce od dziesiątków lat. To w Bydgoszczy budowano system obronności naszego kraju. To w Bydgoszczy są znaczące jednostki jak Pomorski Okręg Wojskowy, a dzisiaj Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, dzisiaj jest JFTC. Te jednostki to ogromny wkład rządu SLD, to Janusz Zemke, legenda Bydgoszczy podpisała się pod tym żeby te jednostki funkcjonowały w Bydgoszczy – powiedział następnie bydgoski poseł Jan Szopiński - Od blisko 100 lat Bydgoszcz jest znaczącym miejscem, gdzie z jednej strony kształtowały się jednostki lotnicze, a z drugiej strony nad tym niebem tutaj fruwali Skarżyński, Wigura przed wojną, to tutaj w Polsce powstał pierwszy szybowiec, to w Bydgoszczy powstały pierwsze jednostki mechaniczne. Stąd też nie dziwota, że kiedy podpisywał umowy na F-16 Jerzy Szmajdziński i Janusz Zemke to był tam ofset, liczony na to, że polskie zakłady – m.in. WZL – będą mogły rozwijać swoje warunki techniczne. Dzisiaj mamy podpisaną umowę na F-35 i co – odpowiedzcie sobie sami.

 

Czy prezydent zabierze do USA klęcznik?

Robert Biedroń odniósł się również do planowanej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydenta Andrzeja Dudy - Ciekawe czy klęcznik zabierze, ciekawe czy znów da sobie zrobić zdjęcie tak jak ostatnio, w trakcie jego wizyty do Stanów Zjednoczonych, gdy prezydent suwerennego państwa, państwa w sercu Europy, widzieliśmy jak klęczał przed Trumpem. To się nie godzi!


W piątek do Bydgoszczy przyjedzie kandydat PO na prezydenta, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu