Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy Biedroń obiecuje przywrócenie emerytur dla służb mundurowych i krytykuje tryb zakupu F-35

W Bydgoszczy Biedroń obiecuje przywrócenie emerytur dla służb mundurowych i krytykuje tryb zakupu F-35

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 czerwiec 2020 16:11

Do końca kampanii wyborczej pozostało już tylko 8 dni – w czwartek na kilka godzin do Bydgoszczy przyjechał kandydat Lewicy Robert Biedroń - Janusz Zemke to jest bohater naszej obronności – mówił o swoim doradcy kandydat na prezydenta RP, a także poseł do Parlamentu Europejskiego.

Po godzinie 10:00 Robert Biedroń pojawił się na Starym Rynku w Bydgoszczy, gdzie odbyły się rozmowy z przedstawicielami służb mundurowych, w ramach okrągłego stołu. Kandydat na prezydenta rozpoczął jednak od skomentowania przebiegu debaty prezydenckiej na antenie TVP, w której w środę brał udział - Tak nie wyglądają debaty w demokratycznych państwach, to była farsa, to była oczywista ustawka pod prezydenta Dudę. Widzieliście państwo jak był traktowany, jak na końcu debaty prowadzący zamiast pożegnać się ze wszystkimi, jak wymaga tego kultura, ale od razu podszedł do prezydenta Dudy. Tak wyglądają dzisiaj media publiczne, zwasalizowane dzisiejszej władzy. To nie jest Polska naszych marzeń.


Zdaniem Biedronia w formule tej debaty zabrakło pytań o kluczowe kwestie, o których przyjechał do Bydgoszczy rozmawiać z byłymi funkcjonariuszami służb mundurowych - Pytań jest bardzo wiele – np. tych dotyczących bezpieczeństwa naszego kraju, dotyczących przyszłości naszych granic, także przyszłości granic Unii Europejskiej, przyszłości naszego wojska. Także tej wielkiej niesprawiedliwości dotyczących służb mundurowych – 50 tys. emerytów służb mundurowych. Wdów, sierot po tych mundurowych, którzy dzisiaj przez polskie państwo zostali w sposób straszny upokorzeni, zostali zdyskryminowani – i to pytanie powinno wczoraj paść w czasie debaty – jak będzie wyglądało polskie wojsko? Jak będą traktowani emeryci mundurowi? Jak będą traktowani ci którzy służyli wiernie naszemu kraju, a zostali poniżeni?


Biedroń zadeklarował - Chciałem dzisiaj tutaj – z Bydgoszczy – wysłać jasny sygnał, jeżeli mamy rozmawiać o przyszłości Polski to powinniśmy rozmawiać z tymi, którzy służyli i służą wiernie naszej ojczyźnie, ze służbami mundurowymi, które dzisiaj są poniżane przez Macierewicza.

 Następnie zadeklarował, iż ustawę na mocy której około 50 tys. emerytowanym funkcjonariuszom zmniejszono uposażenia emerytalne, skieruje po zostanie prezydentem do Trybunału Konstytucyjnego - Z Bydgoszczy, ta ziemia wybierała najlepszych specjalistów od obronności. Janusz Zemke to jest bohater naszej obronności, pan minister Zemke pokazał jak budować naszą wojskową i naszą obronność. Pana ministra Zemke dzisiaj bardzo brakuję, cieszę się i jestem dumny, że jest moim doradcą – mówił dalej Biedroń, krytykując zakup myśliwców F-35 bez przetargu, w jego opinii także bez zabezpieczonego ofsetu dla polskiej gospodarki.

 - Sprawa funkcjonowania wojska to ważna sprawa dla Bydgoszczy. Bo wojsko w Bydgoszczy ma swoje miejsce od dziesiątków lat. To w Bydgoszczy budowano system obronności naszego kraju. To w Bydgoszczy są znaczące jednostki jak Pomorski Okręg Wojskowy, a dzisiaj Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, dzisiaj jest JFTC. Te jednostki to ogromny wkład rządu SLD, to Janusz Zemke, legenda Bydgoszczy podpisała się pod tym żeby te jednostki funkcjonowały w Bydgoszczy – powiedział następnie bydgoski poseł Jan Szopiński - Od blisko 100 lat Bydgoszcz jest znaczącym miejscem, gdzie z jednej strony kształtowały się jednostki lotnicze, a z drugiej strony nad tym niebem tutaj fruwali Skarżyński, Wigura przed wojną, to tutaj w Polsce powstał pierwszy szybowiec, to w Bydgoszczy powstały pierwsze jednostki mechaniczne. Stąd też nie dziwota, że kiedy podpisywał umowy na F-16 Jerzy Szmajdziński i Janusz Zemke to był tam ofset, liczony na to, że polskie zakłady – m.in. WZL – będą mogły rozwijać swoje warunki techniczne. Dzisiaj mamy podpisaną umowę na F-35 i co – odpowiedzcie sobie sami.

 

Czy prezydent zabierze do USA klęcznik?

Robert Biedroń odniósł się również do planowanej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydenta Andrzeja Dudy - Ciekawe czy klęcznik zabierze, ciekawe czy znów da sobie zrobić zdjęcie tak jak ostatnio, w trakcie jego wizyty do Stanów Zjednoczonych, gdy prezydent suwerennego państwa, państwa w sercu Europy, widzieliśmy jak klęczał przed Trumpem. To się nie godzi!


W piątek do Bydgoszczy przyjedzie kandydat PO na prezydenta, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu