Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomunalnik nie zgadza się z wysokością kar nakładanych przez Bydgoszcz

Komunalnik nie zgadza się z wysokością kar nakładanych przez Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 20 czerwiec 2020 00:35

Wizualnie można odnieść wrażenie, że sytuacja z odbiorem odpadów w trzech sektorach obsługiwanych przez firmę Komunalnik nie jest już taka zła jak jeszcze w maju, ale też nie jest idealnie, bowiem wciąż można natknąć się na ulice z nieodebranymi workami z odpadami. Być może nie rażą one tak jak wcześniej, z uwagi na to, że ostatnie tygodnie do takiego widoku już nas przyzwyczaiły. Stał się to widok powszedni.

Na dzień 28 kwietnia Urząd Miasta nałożył na Komunalnika 30 tys. zł kary z tytułu niewywiązywania się z umowy. Jak wynika z pisma z 13 maja Komunalnik kwestionuje wysokość tej kary, zgadzając się jedynie na karę w tamtym okresie w wysokości 6 tys. zł, wnosząc o anulowanie 24 tys. zł nałożonej kary. Mamy zatem spór, który w skrajnym wypadku musiałby zostać rozstrzygnięty przez sąd.


Komunalnik uważa, że karę wyliczono w oparciu o złą podstawę, bowiem harmonogramy były w internecie publikowane w terminie, ale z uwagi na problemy techniczne mógł pojawić się problem z ich pobieraniem, za co Komunalnik uważa, że odpowiedzialności ponosi. W związku z tym zdaniem firmy kara umowna powinna wynosić 100 zł za dzień zwłoki w każdym sektorze, a nie jak liczył ratusz 500 zł.

 

O problemach z usługami świadczonymi przez Komunalnika mówi się właściwie od początku kwietnia, w tamtym okresie dużym problemem było niedostarczanie pojemników na odpady. Firma natomiast broniła się przepisami specustawy wprowadzonej z powodu pandemii COVID-19, wskazując, iż sytuacja epidemiczna uniemożliwia funkcjonowanie zgodnie z umową. Celem wprowadzenia tych przepisów była ochrona firm. Okazuje się, że jednym z większych problemów dla Komunalnika było uruchomienie wagi najazdowej. Przedsiębiorstwo informuje, że zamontowało urządzenie w terminie, ale z powodu COVID-19 dość długo trwało uzyskanie dla niej legalizacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu