Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTowarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Towarowa obwodnica Bydgoszczy przechodzi rewitalizację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 21 czerwiec 2020 00:37

PKP PLK informuje o zakończeniu prac na tzw. kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, w tym na stacjach Bydgoszcz Emilianowo (w tym miejscu ma powstać terminal intermodalny) oraz Bydgoszcz Leśna.

Czym jest kolejowa obwodnica Bydgoszczy? Mowa o ciągu linii kolejowej nr 201 właściwie od Nowej Wsi Wielkiej, gdzie linia nr 201 odbija od linii nr 131, aby dalej poprzez stację w Emilianowie i tereny przemysłowe dotrzeć do stacji Bydgoszcz Wschód, następnie Bydgoszcz Leśna, a stąd odbić w kierunku Maksymilianowa na północ, docelowo do Gdyni. Taki układ siatki torowej sprawia, że pociągi towarowe omijają Bydgoszcz Główną, przez co nie utrudniają przepustowości dla pociągów pasażerskich, natomiast przebieg bliski terenów przemysłowych, w tym przez planowany terminal w Emilianowie, może przyczynić się do rozwoju Bydgoskiego Parku Pzemysłowo-Technologicznego.

 

PLK zakończyły remont stacji Bydgoszcz Emilianowo. Wymieniony został tor. 7 nowych rozjazdów umożliwi sprawny przejazd składów z toru na tor. Zamontowano nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią bezpieczną obsługę pociągów towarowych. Wcześniej, w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”, PLK wzmocniły podtorze na szlaku Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Wschód oraz wymieniły 3 rozjazdy na stacji Bydgoszcz Leśna - informuje PKP PLK. Prace inwestycyjne jeszcze są prowadzone, planuje się je zakończyć w październiku. Koszt inwestycji to 14,2 mln zł.

 

PKP SA przygotowuje się też do rozbudowy do czterech torów linii nr 131 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Inowrocław, przez co pociągi zjeżdżające z kolejowej obwodnicy Bydgoszczy, będą po odseparowanych torach od ruchu pasażerskiego mogły przemieszczać się dalej na południe. Pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem odbywa się główny ruch pasażerski pomiędzy Trójmiastem a Poznaniem. Po tej trasie jeździ także pociąg międzynarodowy do Berlina.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu