Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFabryka Obrabiarek do Drewna nabyła nową siedzibę w Trzeciewcu (gm. Dobrcz)

Fabryka Obrabiarek do Drewna nabyła nową siedzibę w Trzeciewcu (gm. Dobrcz)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 czerwiec 2020 12:36

O zamiarze wyprowadzki Fabryki Obrabiarek do Drewna z Miedzynia mówiło się już właściwie od kilku lat. Dzisiaj stał się konkret, bowiem około godziny 11 zawarto akt notarialny, na mocy którego FOD stał się właścicielem nowoczesnej hali produkcyjnej i biurowca w Trzeciewcu, przy budowanej drodze ekspresowej S-5.

 

W Bydgoszczy w poniedziałek gości wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, któremu podlega m.in. fabryka FOD.

 

Jak podkreśla prezes FOD Andrzej Walkowiak, ta transakcja to szansa dla fabryki na rozwój, bowiem obecnie dużym wyzwaniem dla FOD są wysokie koszty utrzymania zabytkowych hal produkcyjnych – Jest to być, albo nie być dla naszej fabryki.

 

Nieruchomości w Trzeciewcu FOD nabył od Polskiego Holdingu Nieruchomości, również spółki skarbu państwa, na zasadzie wymiany. PHN przejmie obecne nieruchomości FOD przy ulicy Nakielskiej.

 

- To 150 lat historii, to wielki szmat czasu, dzisiaj domknęliśmy ostatecznie transakcje, która jest dla fabryki obrabiarek epokowa. To wielka szansa, rozmawialiśmy przed chwilą z załogą, rozmawiałem z kierownictwem – jesteśmy zdeterminowani, ja także jako przedstawiciel właściciela , ministra aktywów państwowych, aby tę szansę dla zakładu wykorzystać. To jest olbrzymia szansa na nowe otwarcie, na rozpoczęcie produkcji w nowym miejscu, które będzie dużo bardziej ekonomicznie uzasadnione, koszty produkcji będą niższe – wyjaśnił wiceminister Zbigniew Gryglas.

 

W Trzeciewcu FOD będzie miał do dyspozycji halę o wielkości 4 tys. metrów kwadratowych i biurowiec o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych.

 

Polski Holding Nieruchomości planuje przy Nakielskiej wybudować około 600 mieszkań. Hale produkcyjne mają wartość zabytkową, stąd też jak zapewniał prezes Walkowiak, PHN będzie musiał przestrzegać zaleceń służb konserwatorskich, stąd też hale powinny zostać zachowane, a mogą zyskać też bardziej społeczne funkcje.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu