Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w tym roku

Jutro jedna z najważniejszych sesji Rady Miasta w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 09:47

W środę Rada Miasta odbędzie debatę o stanie Bydgoszczy oraz odniesie się do wniosku Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia prezydentowi absolutorium za 2019 rok. Po debacie nad stanem Bydgoszczy odbędzie się też głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania. Jeżeli chodzi o funkcję kontrolną Rady Miasta nad organem władzy wykonawczej, którym jest prezydent, będzie to najważniejsza sesja w roku.

 

O to jak będą głosować poszczególne kluby pytali w niedzielnym wydaniu ,,Głosu Bydgoszczy” prowadzący - My mamy prostszą sytuację, bo budżet prezydenta, to też nasz budżet, my go bowiem też tworzymy – wyjaśniał przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej, Jakub Mikołajczak, jednocześnie zapewniając poparcie dla wniosku o udzielenie absolutorium i wotum zaufania - Ponosimy pełną odpowiedzialność za miasto – za dobre inwestycje, za te które nie wyszły, no i za niektóre decyzje które trzeba poprawić, to jest oczywiście odpowiedzialność.

 

- Cały czas dyskutujemy, analizujemy przedstawione nam dane – wypowiedział się radny Marcin Lewandowski - Zobaczymy też jakie będą odpowiedzi na nasze pytania, skłaniam się do przypuszczeń, że nie będziemy zbyt łagodni.

 

Jutro radni też przyjmą dość poważną korektę budżetu miasta spowodowaną epidemią COVID-19. Szerzej o przygotowanej korekcie piszemy - Na dzisiaj budżet Bydgoszczy na COVID-19 traci już ponad 100 mln zł

 

Całe wydanie Głosu Bydgoszczy, w dużej mierze poświęcone środowej sesji: ,,Głos Bydgoszczy”: Porozmawiajmy o naszym samorządzie

Komentarze

Warte obejrzenia

  • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

    Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu