Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBurzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Burzliwe posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 15:36

Rzadko zdarza się, gdy w posiedzeniu Komisji Rewizyjnej uczestniczy osobiście prezydent Rafał Bruski. Dzisiaj włodarz Bydgoszczy się pojawił i wyraził wątpliwości dotyczące postępowań przetargowych przy Ministerstwie Zdrowia. Po tym pytaniu – radna Anna Mackiewicz, wspomniała o kupowaniu respiratorów od handlarzy bronią.

Już dwa tygodnie temu Komisja Rewizyjna przyjęła wniosek do Rady Miasta o udzielenie prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za rok 2019, nad którym jutro będzie głosować Rada Miasta na posiedzeniu plenarnym.

Radni PiS zarzucali, że radni koalicji, którzy niespodziewanie przed dwoma tygodniami zmienili porządek obrad, wnosząc przegłosowanie absolutorium, tak przyśpieszali prace, iż nie przyjęto sprawozdań z zespołów merytorycznych, co zazwyczaj poprzedzało zaopiniowanie przez Komisję Rewizyjną udzielenia absolutorium. Z tego powodu dzisiejsze posiedzenie komisji miało głównie wymiar porządkowy.


Przewodniczący Komisji Jarosław Wenderlich, a zarazem wiceminister w Kancelarii Premiera zadał szereg szczegółowych pytań dotyczących postępowań przetargowych, wnioskując aby na piśmie odniósł się do nich prezydent. Radna Anna Mackiewicz zarzucała Wenderlichowi niekompetencje w kierowaniu komisją i zarzucała celowe przedłużanie przyjęcia przez Komisję rozstrzygnięć.

 

Do postawionych pytań postanowił się odnieść osobiście prezydent Rafał Bruski - Z wypowiedzi pana przewodniczącego powstaje taka atmosfera jakiś nieprawidłowości. Więc ja chciałbym przysługując się tej dyskusji dowiedzieć się – jakie ma pan twarde zarzuty, gdzie zostało złamane prawo i jakie nieprawidłowości zostały popełnione? - pytał, dodając - Przy okazji chciałbym prywatnie, skoro już tu jestem, czy równie dociekliwie bada pan pracując w Kancelarii Premiera przetargi, które organizuje Ministerstwo Zdrowia?

 

 

Atmosfera nie była zbyt konsolidacyjna na posiedzeniu, ale udało się bez głosów sprzeciwu przyjąć sprawozdanie z zespołu odpowiedzialnego za badanie postępowań przetargowych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

    Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

  • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

    Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu