Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 czerwiec 2020 07:02
Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł Fot: Przemysław Jahr

Ponad 384,7 mln zł to zadłużenie bydgoskich szpitali publicznych na koniec 2019 roku, największe zobowiązania mają podległe Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika szpitale uniwersyteckie – ponad 248,5 mln zł.

Interpelacje do ministra zdrowia o wysokość zobowiązań szpitali w Bydgoszczy złożył poseł Krzysztof Gawkowski. Najbardziej zadłużonym szpitalem był Szpital Uniwersytecki nr 1 im Jurasza na kwotę ponad 175 mln zł (wzrost o ponad 2,3 mln zł w stosunku do końca 2018 roku). Na drugim miejscu znalazł się Szpital Uniwersytecki im. Biziela z zobowiązaniem na poziomie ponad 73,4 mln zł (wzrost w ciągu roku o 2,3 mln zł). Trzeci najbardziej zadłużony szpital, to podległe Samorządowi Województwa Centrum Onkologii w kwocie blisko 55,4 mln zł zobowiązań – szpital ten jednak w ciągu 2019 roku zmniejszył zadłużenie o ponad 400 tys. zł. Na czwartym miejscu znajduje się Szpital Wojskowy z 27,2 mln długu pod koniec 2019 roku, który w 2019 roku zmniejszył dług o prawie 1 mln zł. Szpital Miejski (podległy Miastu Bydgoszcz) miał ponad 9,6 mln długu, zwiększając w 2019 roku zobowiązania o ponad 1,4 mln zł.

 

Zadłużenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii (podległy Samorządowi Województwa) to ponad 6,2 mln zł, zaś Szpitala MSWiA ponad 5,6 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

  W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.

  Etykiety: psychiatria covid19
 • Pandemia COVID-19 sprzyja polskiej wynalazkości

  Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.

Wiadomości z regionu