Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad milion naliczonych kar dla Komunalnika, ale stan epidemii chroni przedsiębiorców

Ponad milion naliczonych kar dla Komunalnika, ale stan epidemii chroni przedsiębiorców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 czerwiec 2020 20:31

- Powiem wprost, gdyby nie koronawirus to ta umowa byłaby dawno zerwana, bo skala nieprawidłowości jest ogromna – powiedział na dzisiejszej sesji Rady Miasta Michał Sztybel. Podczas środowej sesji radni uchwalili obniżenie stawki za odbiór odpady o 1 zł do 21 zł. Ta stawka będzie obowiązywać od 1 sierpnia.

- Oceniam działanie tej firmy bardzo źle – mówił w dyskusji zastępca prezydenta Michal Sztybel, który poinformował, że na chwilę obecną za różne przewinienia nałożyła karę ponad 1 mln zł. Np. za niewłaściwą segregację nałożono 210 tys. kary. Sztybel zaznaczył, że nie zliczono we wszystkich sektorach przewinień, więc naliczone przez ratusz kary będą wyższe.

 

- Pojawia się problem jeżeli chodzi o narzędzie kary, bowiem w życie weszły przepisy – wskazywał prezydent Sztybel. Chodzi o przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, która utrudnia znacząco nakładanie kar w ciągu 90 dni od zakończenia obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Obecnie ten stan jeszcze obowiązuje - W czasie epidemii kiedy nastąpiło przewinienie, w mojej opinii nie możemy nałożyć kary – ocenił Sztybel, informując, że ratusz te kary mimo wszystko nalicza, choć zdaje sobie sprawę, że Komunalnik opierając się o te przepisy, będzie mógł skutecznie się odwoływać - W mojej opinii to jest dla nas niekorzystny przepis.


Zdaniem Michała Sztybla, skoro przepisy epidemiczne chronią firmy przed nakładaniem kar, to tym bardziej chroniłyby Komunalnika przed zerwaniem umowy - Powiem wprost, gdyby nie koronawirus to ta umowa byłaby dawno zerwana, bo skala nieprawidłowości jest ogromna – podkreślił zastępca prezydenta Sztybel – Chce, aby to głośno dzisiaj wybrzmiało.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu