Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPonad milion naliczonych kar dla Komunalnika, ale stan epidemii chroni przedsiębiorców

Ponad milion naliczonych kar dla Komunalnika, ale stan epidemii chroni przedsiębiorców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 czerwiec 2020 20:31

- Powiem wprost, gdyby nie koronawirus to ta umowa byłaby dawno zerwana, bo skala nieprawidłowości jest ogromna – powiedział na dzisiejszej sesji Rady Miasta Michał Sztybel. Podczas środowej sesji radni uchwalili obniżenie stawki za odbiór odpady o 1 zł do 21 zł. Ta stawka będzie obowiązywać od 1 sierpnia.

- Oceniam działanie tej firmy bardzo źle – mówił w dyskusji zastępca prezydenta Michal Sztybel, który poinformował, że na chwilę obecną za różne przewinienia nałożyła karę ponad 1 mln zł. Np. za niewłaściwą segregację nałożono 210 tys. kary. Sztybel zaznaczył, że nie zliczono we wszystkich sektorach przewinień, więc naliczone przez ratusz kary będą wyższe.

 

- Pojawia się problem jeżeli chodzi o narzędzie kary, bowiem w życie weszły przepisy – wskazywał prezydent Sztybel. Chodzi o przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, która utrudnia znacząco nakładanie kar w ciągu 90 dni od zakończenia obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Obecnie ten stan jeszcze obowiązuje - W czasie epidemii kiedy nastąpiło przewinienie, w mojej opinii nie możemy nałożyć kary – ocenił Sztybel, informując, że ratusz te kary mimo wszystko nalicza, choć zdaje sobie sprawę, że Komunalnik opierając się o te przepisy, będzie mógł skutecznie się odwoływać - W mojej opinii to jest dla nas niekorzystny przepis.


Zdaniem Michała Sztybla, skoro przepisy epidemiczne chronią firmy przed nakładaniem kar, to tym bardziej chroniłyby Komunalnika przed zerwaniem umowy - Powiem wprost, gdyby nie koronawirus to ta umowa byłaby dawno zerwana, bo skala nieprawidłowości jest ogromna – podkreślił zastępca prezydenta Sztybel – Chce, aby to głośno dzisiaj wybrzmiało.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu