Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWyjątkowy koncert (on-line) dedykowane jednemu z ojców Niepodległości

Wyjątkowy koncert (on-line) dedykowane jednemu z ojców Niepodległości

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 czerwiec 2020 14:30

W niedzielę przypadnie 101 rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego, który sygnował wraz z Romanem Dmowskim, Ignacy Jan Paderewski, w pierwszej połowie XX wieku uznany mistrz fortepiany. Dzień później – 29 czerwca – przypada jego 79 rocznica śmierci. Z tej okazji w niedzielę Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy organizuje wyjątkowy koncert.

Z uwagi na epidemię COVID-19 koncerty w normalnym trybie się jeszcze nie odbywają. Posłucha pięknej muzyki klasycznej będziemy mogli on-line w niedzielę od godziny 18:00. W programie dzieła samego mistrza Ignacego Jana Paderewskiego, a także Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki.

Wystąpią:
Ewa Menaszek, mezzosoporan

Dorota Moliszewska, fortepian

Krzysztof Zimny, tenor

Alicja Tarczykowska, fortepian

Koncert będzie od godziny 18:00 (28 czerwca) dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/user/TheClassicalMusicTV/featured

 

Inicjatywę wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu