Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolacy są solidarni – pomagają odbudować dom w Sicienku

Polacy są solidarni – pomagają odbudować dom w Sicienku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 czerwiec 2020 20:42

1 maja w Sicienku wybuchł pożar w domu jednorodzinym, na szczęście nikomu nic się nie stało. Ogień poważnie uszkodził dach i naruszył konstrukcję budynku, w którym mieszkały dwie rodziny. W kierunku poszkodowanych właściwie od samego początku płynęła pomoc.

Zniszczenia budynku są na tyle poważne, że podjęto decyzję o jego rozbiórce. Natomiast znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy postanowili budynek gospodarczy zaadoptować na budynek mieszkalny. W sobotę z inicjatywy Stowarzyszenia ,,Dzięki Wam” wraz z uczniami bydgoskiej Budowlanki i wolontariuszami prowadzone były prace budowlane. Stowarzyszenie dzięki wsparciu ludzi dobrej zorganizowało materiały budowlane, pomógł również budowlaniec Adam Goździewski swoimi narzędziami.

 

 

Przyczyną pożaru była wadliwa instalacja elektryczna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu