Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

W Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 czerwiec 2020 05:34

40.73% - takie poparcie uzyskał w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski, drugi wynik przypadł Andrzejowi Dudzie 31,23%, który w skali kraju wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, ale nie uzyskał ponad 50% poparcia, dlatego 12 lipca bedzie druga tura.

 

Trzeci Szymon Hołownia uzyskał 17,09%, a Krzysztof Bosak 5,68%. Na Roberta Biedronia zagłosowało w Bydgoszczy 2,78% wyborców. Poparcie Władysława Kosiniaka-Kamysza to 1,72%, zaś Stanisława Żółtka 0,25%. Pozostali kandydaci nie uzyskali więcej niż 0,2%. Frekwencja w Bydgoszczy przekroczy 66,2% - o dokładnej będziemy mogli powiedzieć po podliczeniu brakującego obwodu.

 

 

Rafał Trzaskowski wygrywa też w powiecie bydgoskim uzyskując 36,61% w stosunku do 32,53% Andrzeja Dudy. Wysoki wynik na poziomie 19,48% uzyskuje Szymon Hołownia. Andrzej Duda wygrywa w gminach: Sicienko, Dąbrowa Chełmińska Dobrcz i Koronowo – w tej ostatniej w stosunku 40,55% do 31,79 Trzaskowskiego. Rafał Trzaskowski natomiast wygrywa w: Osielsku, Solcu Kujawskim, Nowej Wsi Wielkiej i w Białych Błotach. W Osielsku uzyskując ponad 47,5%.

 

 

W Osielsku frekwencja wyniosła 78,02%.  Na drugim miejscu w powiecie bydgoskim znalazły się Białe Blota z 70,04%.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu