Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

W Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 czerwiec 2020 05:34

40.73% - takie poparcie uzyskał w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski, drugi wynik przypadł Andrzejowi Dudzie 31,23%, który w skali kraju wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, ale nie uzyskał ponad 50% poparcia, dlatego 12 lipca bedzie druga tura.

 

Trzeci Szymon Hołownia uzyskał 17,09%, a Krzysztof Bosak 5,68%. Na Roberta Biedronia zagłosowało w Bydgoszczy 2,78% wyborców. Poparcie Władysława Kosiniaka-Kamysza to 1,72%, zaś Stanisława Żółtka 0,25%. Pozostali kandydaci nie uzyskali więcej niż 0,2%. Frekwencja w Bydgoszczy przekroczy 66,2% - o dokładnej będziemy mogli powiedzieć po podliczeniu brakującego obwodu.

 

 

Rafał Trzaskowski wygrywa też w powiecie bydgoskim uzyskując 36,61% w stosunku do 32,53% Andrzeja Dudy. Wysoki wynik na poziomie 19,48% uzyskuje Szymon Hołownia. Andrzej Duda wygrywa w gminach: Sicienko, Dąbrowa Chełmińska Dobrcz i Koronowo – w tej ostatniej w stosunku 40,55% do 31,79 Trzaskowskiego. Rafał Trzaskowski natomiast wygrywa w: Osielsku, Solcu Kujawskim, Nowej Wsi Wielkiej i w Białych Błotach. W Osielsku uzyskując ponad 47,5%.

 

 

W Osielsku frekwencja wyniosła 78,02%.  Na drugim miejscu w powiecie bydgoskim znalazły się Białe Blota z 70,04%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu