Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

W Bydgoszczy wygrywa Rafał Trzaskowski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 czerwiec 2020 05:34

40.73% - takie poparcie uzyskał w Bydgoszczy Rafał Trzaskowski, drugi wynik przypadł Andrzejowi Dudzie 31,23%, który w skali kraju wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich, ale nie uzyskał ponad 50% poparcia, dlatego 12 lipca bedzie druga tura.

 

Trzeci Szymon Hołownia uzyskał 17,09%, a Krzysztof Bosak 5,68%. Na Roberta Biedronia zagłosowało w Bydgoszczy 2,78% wyborców. Poparcie Władysława Kosiniaka-Kamysza to 1,72%, zaś Stanisława Żółtka 0,25%. Pozostali kandydaci nie uzyskali więcej niż 0,2%. Frekwencja w Bydgoszczy przekroczy 66,2% - o dokładnej będziemy mogli powiedzieć po podliczeniu brakującego obwodu.

 

 

Rafał Trzaskowski wygrywa też w powiecie bydgoskim uzyskując 36,61% w stosunku do 32,53% Andrzeja Dudy. Wysoki wynik na poziomie 19,48% uzyskuje Szymon Hołownia. Andrzej Duda wygrywa w gminach: Sicienko, Dąbrowa Chełmińska Dobrcz i Koronowo – w tej ostatniej w stosunku 40,55% do 31,79 Trzaskowskiego. Rafał Trzaskowski natomiast wygrywa w: Osielsku, Solcu Kujawskim, Nowej Wsi Wielkiej i w Białych Błotach. W Osielsku uzyskując ponad 47,5%.

 

 

W Osielsku frekwencja wyniosła 78,02%.  Na drugim miejscu w powiecie bydgoskim znalazły się Białe Blota z 70,04%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu