Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Rewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 07:13

Widok pojemników i worków ze śmieciami to widok coraz powszechniejszy w centrum Bydgoszczy, także na Starym Rynku czy ulicy Długiej możemy się natchnąć na pojemniki. I nie są to pojedyncze pojemniki, ale grupy. Z jednej strony to zjawisko potęgują problemy z firmą odbierającą odpady w sektorze na którym leży centrum.

Przyczyn tego stanu rzeczy jest jednak więcej – od kilku miesięcy mamy obowiązek prowadzenia segregacji osobno plastików wraz z metalem, a osobno papieru i makulatury. W praktyce jest to jeden kolor pojemnika więcej, a przy działalności gastronomicznej właściciele w praktyce muszą mieć po kilka pojemników na daną partię odpadów. Jak się rozmawia z restauratorami i właścicielami kamienic, to od kilku lat wskazywali oni na to, że specjalnie nie ma już miejsca na gromadzenie takiej liczby pojemników. Gdy teraz doszła nowa partia odpadów i problemy z Komunalnikiem, to doszło do kulminacji problemu.

 

Od dobrego roku walczymy z problemem worków ze śmieciami, które są chowane w krzewach na Wyspie Młyńskiej. Spacerując bulwarem można je zobaczyć, co potrafi popsuć ogólne wrażenie estetyczne. Gdy o sprawie piszemy, to zazwyczaj odpady są chowane subtelniej w tych krzewach, w sposób mniej widoczny. Skoro jednak problem wciąż istnieje, to najprawdopodobniej jest problem ze składowaniem tych odpadów.

Przy okazji dyskusji o braku miejsc na odpady pojawiły się pomysły, aby pomyśleć o pojemnikach ukrywanych w ziemi, co jest stosowane w niektórych europejskich miastach. Zapewne ta dyskusja powróci, w związku z coraz bardziej widocznym problemem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu