Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Rewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 07:13

Widok pojemników i worków ze śmieciami to widok coraz powszechniejszy w centrum Bydgoszczy, także na Starym Rynku czy ulicy Długiej możemy się natchnąć na pojemniki. I nie są to pojedyncze pojemniki, ale grupy. Z jednej strony to zjawisko potęgują problemy z firmą odbierającą odpady w sektorze na którym leży centrum.

Przyczyn tego stanu rzeczy jest jednak więcej – od kilku miesięcy mamy obowiązek prowadzenia segregacji osobno plastików wraz z metalem, a osobno papieru i makulatury. W praktyce jest to jeden kolor pojemnika więcej, a przy działalności gastronomicznej właściciele w praktyce muszą mieć po kilka pojemników na daną partię odpadów. Jak się rozmawia z restauratorami i właścicielami kamienic, to od kilku lat wskazywali oni na to, że specjalnie nie ma już miejsca na gromadzenie takiej liczby pojemników. Gdy teraz doszła nowa partia odpadów i problemy z Komunalnikiem, to doszło do kulminacji problemu.

 

Od dobrego roku walczymy z problemem worków ze śmieciami, które są chowane w krzewach na Wyspie Młyńskiej. Spacerując bulwarem można je zobaczyć, co potrafi popsuć ogólne wrażenie estetyczne. Gdy o sprawie piszemy, to zazwyczaj odpady są chowane subtelniej w tych krzewach, w sposób mniej widoczny. Skoro jednak problem wciąż istnieje, to najprawdopodobniej jest problem ze składowaniem tych odpadów.

Przy okazji dyskusji o braku miejsc na odpady pojawiły się pomysły, aby pomyśleć o pojemnikach ukrywanych w ziemi, co jest stosowane w niektórych europejskich miastach. Zapewne ta dyskusja powróci, w związku z coraz bardziej widocznym problemem.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu