Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Nowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 14:05

Jeżeli jesienią nie pojawi się nowa fala epidemii COVID-19 to jeszcze w tym roku będziemy mogli wykąpać się w nowym basenie Astrori. Przedstawiciele firmy Alstal poinformowali, że obecnie trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj tej inwestycji przyglądała się medalistka Igrzysk Olimpijskich Otylia Jędrzejczak.

Basen liczy długość 50 metrów, z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze po 25 metrów na potrzeby szkoleniowe. Regulować można również na potrzeby użytkownika dno. Dzisiaj podczas wizytacji basenu przez mistrzynie olimpijską Otylię Jędrzejczak i prezydenta Rafała Bruskiego w niecce znajdowała się woda, pracuje również cała infrastruktura związana z filtrowaniem wody. Koszt inwestycji to około 100 mln zł.

 

- Liczę, że ten obiekt - prócz tego, że będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, przyciągnie sportowców czy to na obozy sportowe czy na zawody, bo jest to obiekt wyjątkowy – powiedział prezydent Rafał Bruski - Tęsknota w Bydgoszczy za pływaniem na wysokim poziomie jest.


W obiekcie zainstalowano infrastrukturę wymaganą dla przeprowadzania zawodów o randze międzynarodowej, chociażby system kamer.

 

- Ten obiekt w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo potrzebny, ponieważ to było jedno z nielicznych województw, w którym nie było basenu 50-metrowego. Ten obiekt był potrzebny dla kreowania młodych talentów. Z moją fundacją jeżdżę po całym kraju i właśnie te talenty wyszukujemy. Wiem, że takie talenty są w tym województwie – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal i dwa srebrne.

 

Od strony Brdy w obiekcie zainstalowano także hangary na kajaki, z których korzystać będą sportowcy trenujący w klubie Astori.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu