Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 lipiec 2020 17:21
Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi Wizualizacja umocnionego nabżeża

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie – prace budowlane się jeszcze nie rozpoczęły, bowiem wykonawca prowadzi z mieszkańcami konsultacje, aby ci byli jak najbardziej zadowoleni z efektu końcowego. Dzisiaj ogłoszono natomiast kolejny przetarg – tym razem na rewitalizację nabrzeża, dzięki któremu Fordon może być ważnym punktem na mapie turystyki wodnej.

- Do rewitalizacji Starego Fordonu podeszliśmy kompleksowo – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przygotowaliśmy szereg projektów, które konsekwentnie wdrażamy w życie. Stąd tak duża liczba inwestycji związanych z przebudową ulic, budynków, terenów rekreacyjnych. Po wyłonieniu wykonawców związanych z rewitalizacją Rynku i miejskich kamienic zlecamy również prace przy nabrzeżu.

 

Działania rewitalizacyjne są na bieżąco konsultowane ze stroną społeczną, reprezentowaną głównie przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Rewitalizacja Rynku kosztować będzie 7,3 mln zł, prace koncepcyjne mają się zakończyć jesienią, a przebudowa zostanie zrealizowana głównie w przyszłym roku.

 


Po zakończeniu rozpoczętego dzisiaj postępowania przetargowego dowiemy się ile kosztować będzie umocnienie nabrzeża na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu