Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 lipiec 2020 17:21
Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi Wizualizacja umocnionego nabżeża

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie – prace budowlane się jeszcze nie rozpoczęły, bowiem wykonawca prowadzi z mieszkańcami konsultacje, aby ci byli jak najbardziej zadowoleni z efektu końcowego. Dzisiaj ogłoszono natomiast kolejny przetarg – tym razem na rewitalizację nabrzeża, dzięki któremu Fordon może być ważnym punktem na mapie turystyki wodnej.

- Do rewitalizacji Starego Fordonu podeszliśmy kompleksowo – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przygotowaliśmy szereg projektów, które konsekwentnie wdrażamy w życie. Stąd tak duża liczba inwestycji związanych z przebudową ulic, budynków, terenów rekreacyjnych. Po wyłonieniu wykonawców związanych z rewitalizacją Rynku i miejskich kamienic zlecamy również prace przy nabrzeżu.

 

Działania rewitalizacyjne są na bieżąco konsultowane ze stroną społeczną, reprezentowaną głównie przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Rewitalizacja Rynku kosztować będzie 7,3 mln zł, prace koncepcyjne mają się zakończyć jesienią, a przebudowa zostanie zrealizowana głównie w przyszłym roku.

 


Po zakończeniu rozpoczętego dzisiaj postępowania przetargowego dowiemy się ile kosztować będzie umocnienie nabrzeża na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu