Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński: To chwały polskiej policji nie przynosi.

Szopiński: To chwały polskiej policji nie przynosi.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 03:44

- To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi – mówił w poniedziałek na posiedzeniu sejmowej komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, poseł Jan Szopiński, o wydarzeniach z Bydgoszczy z 1, 3 i 9 maja. Posiedzenie było poświęcone kontrowersyjnym działaniom policjantów wobec obywateli, do których dochodziło w całej Polsce - Ktoś tą policją kieruje i ktoś na to nie reagował – podkreślił Szopiński.


Przypomnijmy - 1 i 3 maja w Bydgoszczy odbywały się symboliczne obchody rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w ramach której działacze Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji organizowali tzw. spacery. Natomiast 9 maja odbyły się obchody Dnia Europy, również w formie spaceru, w trakcie których wylegitymowano radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza, którego później odwiedzali w domu policjanci.

 

W poniedziałek pisaliśmy o tej sprawie, z uwagi na fakt, że złożona przez Szopińskiego 5 maja interpelacja, wciąż nie ma spotkała się z odpowiedzią ministra, choć minęły już prawie 2 miesiące - W mojej interpelacji pytałem, czy popisowa akcja dużych sił policji i wojsk obrony terytorialnej, a w jej trakcje szarpanie i używanie przemocy wobec kobiet, wybiórcze legitymowanie i psychiczne zastraszanie mieszkańców mojego miasta, którzy w patriotyczny sposób upamiętniali Konstytucję 3 Maja i protestowali przeciwko łamaniu konstytucji, przyniosła policji, wojskom obrony terytorialnej oraz władzom naszego kraju szacunek, autorytet i poważanie społeczne – mówił na sejmowej komisji poseł Jan Szopiński, która akurat zbiegła się z publikacją naszego artykułu.

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

Szopiński wspomniał o tym, że zachowania wobec radnego Jasiakiewicza sprawiają wrażenie nękania oraz przypomniał o przyjętym przez sejmik stanowisku - 25 maja 2020 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął apel, który skierował też do pana ministra. W tym apelu czytamy, że ,,radni są oburzeni informacjami o interwencjach funkcjonariuszy policji wobec osób, które manifestowały kolejne 1, 3 i 9 maja”.

 

- W tym apelu, który mam przed sobą - jest apel do pana ministra o respektowanie przez policję godności ludzkiej oraz o przestrzeganie i ochronę praw człowieka – podkreślał Szopiński, następnie puentując - To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi.

 

Pozostaje zatem czekać na odpowiedź na interpelację.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu