Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński: To chwały polskiej policji nie przynosi.

Szopiński: To chwały polskiej policji nie przynosi.

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 03:44

- To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi – mówił w poniedziałek na posiedzeniu sejmowej komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, poseł Jan Szopiński, o wydarzeniach z Bydgoszczy z 1, 3 i 9 maja. Posiedzenie było poświęcone kontrowersyjnym działaniom policjantów wobec obywateli, do których dochodziło w całej Polsce - Ktoś tą policją kieruje i ktoś na to nie reagował – podkreślił Szopiński.


Przypomnijmy - 1 i 3 maja w Bydgoszczy odbywały się symboliczne obchody rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w ramach której działacze Obywateli RP i Komitetu Obrony Demokracji organizowali tzw. spacery. Natomiast 9 maja odbyły się obchody Dnia Europy, również w formie spaceru, w trakcie których wylegitymowano radnego wojewódzkiego Romana Jasiakiewicza, którego później odwiedzali w domu policjanci.

 

W poniedziałek pisaliśmy o tej sprawie, z uwagi na fakt, że złożona przez Szopińskiego 5 maja interpelacja, wciąż nie ma spotkała się z odpowiedzią ministra, choć minęły już prawie 2 miesiące - W mojej interpelacji pytałem, czy popisowa akcja dużych sił policji i wojsk obrony terytorialnej, a w jej trakcje szarpanie i używanie przemocy wobec kobiet, wybiórcze legitymowanie i psychiczne zastraszanie mieszkańców mojego miasta, którzy w patriotyczny sposób upamiętniali Konstytucję 3 Maja i protestowali przeciwko łamaniu konstytucji, przyniosła policji, wojskom obrony terytorialnej oraz władzom naszego kraju szacunek, autorytet i poważanie społeczne – mówił na sejmowej komisji poseł Jan Szopiński, która akurat zbiegła się z publikacją naszego artykułu.

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

Szopiński wspomniał o tym, że zachowania wobec radnego Jasiakiewicza sprawiają wrażenie nękania oraz przypomniał o przyjętym przez sejmik stanowisku - 25 maja 2020 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął apel, który skierował też do pana ministra. W tym apelu czytamy, że ,,radni są oburzeni informacjami o interwencjach funkcjonariuszy policji wobec osób, które manifestowały kolejne 1, 3 i 9 maja”.

 

- W tym apelu, który mam przed sobą - jest apel do pana ministra o respektowanie przez policję godności ludzkiej oraz o przestrzeganie i ochronę praw człowieka – podkreślał Szopiński, następnie puentując - To co następowało, to chwały polskiej policji nie przynosi.

 

Pozostaje zatem czekać na odpowiedź na interpelację.

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu