Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu?

Bydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 lipiec 2020 13:11
Bydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu? YouTube

W ubiegłym tygodniu nad województwem podkarpackim przeszła gwałtowna ulewy, które zalały wiele budynków, służby musiały ewakuować około 400 osób. W ramach Unii Metropolii Polskich pojawiła się inicjatywa wsparcia solidarnościowego poszkodowanych przez największe miasta.

Prezydent Warszawy zadeklarował około 1,8 mln zł. W UMP przyjęto, że każde z miast miałoby przekazać po złotówce od każdego swojego mieszkańca. W przypadku Bydgoszczy byłoby to około 354 tys. zł.

 

Żeby dokonać takiego wsparcia przesunięć w budżecie miasta będzie musiała dokonać Rada Miasta Bydgoszczy. Nie mniej jednak taka wola ogólna na forum Unii Metropolii Polskich padła.

 

Bydgoszcz wspierała już solidarnościowe inne samorządy, po nawałnicach, które trzy lata temu przeszły przez nasze województwo, z budżetu Bydgoszczy oraz przez spółki komunalne, udzielono wsparcia najbardziej poszkodowanym gminom tworzącym Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu