Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł

Mieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 lipiec 2020 06:28
Mieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł Fot: UMB

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pula na inwestycje wynosi 16 mln zł. Prezydent Rafał Bruski planuje wesprzeć dodatkowo kwotą 100 tys. zł dzielnice, która odnotuje w najbliższą niedzielę największą frekwencję wyborczą. Zarówno administracja państwowa oraz samorządy poprzez tego typu zachęty chcą zachęcać Polaków do pójścia w niedzielę na wybory.

- Czas wyborów to czas szczególny – wszyscy możemy mieć wpływ na wybór głowy państwa. Każdy głos jest tak samo ważny i każdy głos się liczy. Podobnie jest w Bydgoskiem Budżecie Obywatelskim, w którym to Państwa głosy decydują o tym, które projekty będą realizowane. Stąd ten symboliczny czek na 100 tys. zł dla osiedla z najwyższą frekwencją w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Chcemy promować obywatelską postawę, także w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mówił w trakcie czwartkowego briefingu prasowego prezydent Rafał Bruski.

 

W odbywającej się 28 czerwca pierwszej turze wyborów frekwencja w Polsce wyniosła 64%, w Bydgoszczy była ona wyższa bowiem było to 66,67%. W liczbach bezwzględnych oznacza to, że zagłosowało 171 tys. i 863 bydgoszczan. Jeżeli chodzi o obwody, to największą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 30 mieszczącym się w Zespole Szkół Budowlanych 78,32%.

 

 

 

 

Do 15 lipca trwa nabór projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, po etapie weryfikacji na to jak rozdysponować 16 mln zł, plus 100 tys. zł dla osiedla o najwyższej frekwencji, zdecydują głosowaniu mieszkańcy. Inwestycje będą realizowane natomiast w 2021 roku. Do tej pory zgłoszono już ponad 230 projektów.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu