Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł

Mieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 lipiec 2020 06:28
Mieszkańcy osiedla o najwyższej frekwencji wyborczej dostaną dodatkowe 100 tys. zł Fot: UMB

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pula na inwestycje wynosi 16 mln zł. Prezydent Rafał Bruski planuje wesprzeć dodatkowo kwotą 100 tys. zł dzielnice, która odnotuje w najbliższą niedzielę największą frekwencję wyborczą. Zarówno administracja państwowa oraz samorządy poprzez tego typu zachęty chcą zachęcać Polaków do pójścia w niedzielę na wybory.

- Czas wyborów to czas szczególny – wszyscy możemy mieć wpływ na wybór głowy państwa. Każdy głos jest tak samo ważny i każdy głos się liczy. Podobnie jest w Bydgoskiem Budżecie Obywatelskim, w którym to Państwa głosy decydują o tym, które projekty będą realizowane. Stąd ten symboliczny czek na 100 tys. zł dla osiedla z najwyższą frekwencją w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Chcemy promować obywatelską postawę, także w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mówił w trakcie czwartkowego briefingu prasowego prezydent Rafał Bruski.

 

W odbywającej się 28 czerwca pierwszej turze wyborów frekwencja w Polsce wyniosła 64%, w Bydgoszczy była ona wyższa bowiem było to 66,67%. W liczbach bezwzględnych oznacza to, że zagłosowało 171 tys. i 863 bydgoszczan. Jeżeli chodzi o obwody, to największą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 30 mieszczącym się w Zespole Szkół Budowlanych 78,32%.

 

 

 

 

Do 15 lipca trwa nabór projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, po etapie weryfikacji na to jak rozdysponować 16 mln zł, plus 100 tys. zł dla osiedla o najwyższej frekwencji, zdecydują głosowaniu mieszkańcy. Inwestycje będą realizowane natomiast w 2021 roku. Do tej pory zgłoszono już ponad 230 projektów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu