Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem Szymona Hołowni wybory mogą odbyć się na nowo już w sierpniu

Zdaniem Szymona Hołowni wybory mogą odbyć się na nowo już w sierpniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 lipiec 2020 22:44

Szymon Hołownia w pierwszej turze uzyskał trzeci wynik, stąd też już nie znajduje się w stawce walki o prezydenturę, ale mimo tego w czwartek pojawił się w Bydgoszczy, aby spotkać się z sympatykami tworzonego przez siebie Ruchu Polska 2050. Na Plac Wolności przybyło około 200 osób.

- Symbolem tego do czego doprowadziliśmy jest ten obraz, który zapamiętam do końca życia, z tego 2020 roku – czyli dwóch kandydatów na prezydenta Polski, nie PiS-u i Platformy, gadających z pustym pulpitem. Już nie można tego sobie bardziej zilustrować, do czego doprowadziliśmy – ocenił sytuację polityczną w Polsce, na otwartym wiecu, Szymon Hołownia.

 

 

- Nie jestem kandydatem na prezydenta, więc nic już wam nie załatwię, ale jednak przyszliście. Nie musiałem przyjeżdżać, bo przecież na mnie nie zagłosujecie, ale jednak przyjechałem, bo to co się między nami dzieje to jest relacja – prawdziwa relacja ludzi z ludźmi, czyli to o co w polityce powinno chodzić – podkreślał Hołownia wskazując, że do jego Ruchu Polska 2050 przystąpiło już około 15 tys. osób. Ruch zamierza utrzymywać też sieć biur w całej Polsce.

 

- Będziemy już dzisiaj robić Polskę na 2050 rok, dlatego nazwaliśmy tak nasz ruch, bo to jest pokolenie. My myślimy o tym w takich kategoriach – nie po to, aby zapewnić mi stanowisko za 5 lat, albo komuś z nas tutaj obecnych za 4 laty, ale żeby tak zrobić Polskę, abym jak ja będę miał w 2050 roku 74 lata, nie musiało wydać całych swoich pieniędzy na ochronę zdrowia, na leczenie mnie, bo wtedy będę tego potrzebował – mówił o założeniach Ruchu Szymon Hołownia - Wszystko co dzisiaj robimy musi przynieść skutek nie tylko jutro i pojutrze, ale też za 30 lat. Potrzebujemy dzisiaj takiej perspektywy w polityce, bo my w takiej perspektywie żyjemy.

 

Wybory już w sierpniu

Zdaniem Szymona Hołowni nie można wykluczyć, że czekają nas wkrótce kolejne wybory - Jeżeli się oni bliskominą, to wybory się mogą skończyć w Sądzie Najwyższym. Jak skończą w SN, to mówiąc w największym skrócie ta izba wcale nie jest PiS-owska, a więc może być, że unieważni te wybory. A jak wybory unieważni, to będą wybory na nowo.

 

Po tych słowach byłego kandydata, na Placu Wolności pojawił się aplauz.

 

Zdaniem Hołowni taki scenariusz jest możliwy w przypadku minimalnego wygrania prezydenta Andrzeja Dudy. Jeżeli wybory wygra Rafał Trzaskowski, wówczas według Hołowni Sąd Najwyższy może nabrać odwagi, aby rozpatrzyć zarzuty ingerencji TVP w ubiegłoroczne wybory parlamentarne, co doprowadzi do ich unieważnienia.

 

Z tego powodu Szymon Hołownia zachęcał swoich sympatyków, aby byli gotowi na każdy scenariusz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu