Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Olszewski: Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 10 lipiec 2020 13:46

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego zamieszanie wokół byłej podopiecznej fundacji Dum Spiro Spero jest celowo wykorzystywane w kampanii wyborczej. W jego opinii Telewizja Polska sposób nagłaśnia w sposób wyjątkowo nierzetelny. Wypowiedź Olszewskiego jest pierwszym odniesieniem się do sprawy formacji Platformy Obywatelskiej.

- Z przerażeniem oglądałem wczorajsze ,,Wiadomości”. Takiego szamba to ja dawno nie widziałem. Nikt tak naprawdę się nad tym nie pochylił – problem ewidentnie jest – ale wykorzystywanie tego do kampanii wyborczej, mówienie przez premiera, przez prezydenta, przez Adama Bielana o tej sprawie, to widać ewidentną PiS-owską ustawkę. Głębokie kieszenie Orlenu zostały uruchomione – ta pani otrzymała ponoć 80 tys. zł, nie wiem czy to za wywiad w TVP Info po Wiadomościach – skomentował sprawę poseł Paweł Olszewski - Sprawa jest skandaliczna i wymaga wyjaśnienia, ale nie w emocjach wyborczych.


Zdaniem Olszewskiego nie ma podstaw, aby twierdzić, że powodem wykluczenie podopiecznej fundacji było udzielone poparcie polityczne, a taki przekaz poszedł w mediach - Ta pani miała pełną wiedzę jakie były powody, ja nie chce przesądzać w tej sprawie, bo to wymaga spotkania i namysłu, a wykorzystywanie tego w celach kampanijnych, a uruchamianie wielkich środków, zapraszanie zaraz po Wiadomościach do TVP Info, to ja nie mam najmniejszych złudzeń czemu to ma służyć.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu