Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy dla Bydgoszczy będą środki z Funduszu Dróg Samorządowych? Sprzeczne sygnały

Czy dla Bydgoszczy będą środki z Funduszu Dróg Samorządowych? Sprzeczne sygnały

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 13 lipiec 2020 09:48
Czy dla Bydgoszczy będą środki z Funduszu Dróg Samorządowych? Sprzeczne sygnały Fot: Nico van Diem

W czwartek wojewoda zapowiedział, że na wsparcie modernizacji dróg lokalnych w naszym województwie rząd przeznaczy w 2021 roku ponad 150 mln, zachęcając jednocześnie samorządowców do aplikowania o dofinansowanie. Z tej pomocy przez ostatnie lata nie mogły korzystać miasta wojewódzkie jak Bydgoszcz, bezpośredni przełożony wojewody obiecał, że to się jednak zmieni.

22 czerwca w Fordonie gościł premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że program wsparcia dróg lokalnych będzie powiększony o 66 miast na prawach powiatu, premier wprost użył też nazwy Bydgoszcz, jako beneficjenta.

 

 

Na razie okazuje się jednak, że jest to tylko słowna zapowiedź, bowiem na początku lipca prezydenci największych polskich miast, zrzeszeni w Unii Metropolii Polskich wystosowali do premiera apel w sprawie ujęcia największych miast w programie, które zamieszkuje 6,7 mln mieszkańców, stanowiących prawie 18% całej populacji. W tym piśmie wskazują oni, że przeszkodą do wspierania dużych miast z Funduszu Dróg Samorządowych są zapisy ustawowe przyjęte w październiku 2018 roku, stąd też apelują o ich zmianę.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu