Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze

W niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 lipiec 2020 15:29
W niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze Fot: Facebook

Gdy w niedzielę Polska żyła emocjami wyborczymi, na metę w Gdańsku dojeżdżali uczestnicy maratonu Wisła1200, nazwa pochodzi od dystansu około 1200 km, jaki przyszło pokonać uczestnikom. Wymogiem ukończenia było pokonanie trasy w czasie krótszym niż 200 godzin. Udało się to bydgoszczaninowi Piotrowi Kluszczyńskiemu, który okazał się wyjątkowym uczestnikiem.

Rajd wyruszył 4 lipca spod Baraniej Góry, najlepszy Radosław Gołębiewski nad morze dotarł rowerem w niecałe 60 godzin. Piotr Kluszczyński postanowił pokonać ten maraton na hulajnodze, która na pierwszy rzut oka przypominała rower, ale nie posiadała mechanizmy napędowego, czyli bydgoszczanin musiał się odpychać nogami. W niedzielę w Gdańsku pojawił się na mecie po 199 godzinach i 21 minutach od wystartowania, tym samym stał się jedynym uczestnikiem rajdu, który pokonał go w regulaminowych 200 godzinach na hulajnodze.

 

Uczestnicy maratonu Wisła1200 nie mogli na trasie korzystać z pomocy osób trzecich. Musieli zatem cały prowiant wieść ze sobą.

 

Gratulujemy.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu