Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrawie 600 propozycji w ramach budżetu obywatelskiego

Prawie 600 propozycji w ramach budżetu obywatelskiego

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 lipiec 2020 10:50

W tym roku z uwagi na epidemię COVID-19 składanie propozycji inwestycyjnych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego było nieco utrudnione, choć jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej cyfrowym, więc można było formalności załatwić drogą elektroniczną. W efekcie złożono dokładnie 580 propozycji inwestycyjnych, co jest nowym rekordem.

W tegorocznej, a tak naprawdę ubiegłorocznej, bowiem zgłaszane projekty będą realizowane planowo w roku budżetowym 2021. Teraz zgłoszone projekty przejdą weryfikację merytoryczną przez pracowników Urzędu Miasta, te które zyskają pozytywną opinie będą poddane pod głosowanie przez mieszkańców, które w tym roku wyjątkowo planowane jest na okres 20 listopada – 21 grudnia.

 

Zgłoszono 488 projektów osiedlowych, 18 ponadosiedlowych i 78 małych projektów społecznych.

 

- Dziękuje za każdy pomysł zgłoszony w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Niemal 600 projektów oznacza, że Bydgoski Budżet Obywatelski to bardzo dobry kierunek rozwoju obywatelskości wśród Bydgoszczanek i Bydgoszczan. Równie mocno cieszy mnie fakt, że spora część z nich doczeka się realizacji w przyszłym roku. Jest to możliwe dzięki 16 mln złotych, którą przeznaczamy na tegoroczną edycję BBO. Dziękuje także Radom Osiedli, które swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniają się rozwoju programu – mówi prezydent Rafał Bruski

 

Tak jak w poprzednich latach jest zgłoszonych wiele projektów dotyczących np. budowy chodników czy parkingów, ale też coraz chętniej bydgoszczanie zabiegają o rozwijanie parków. W tym roku pojawiły się nawet projekty związane z tworzeniem uli dla pszczół.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu