Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Piaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 lipiec 2020 07:33

W ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Piaski na inwestycje o charakterze osiedlowym mają do wykorzystania ponad 268 tys. zł. Jest to kwota powiększona o tegoroczny bonus dla Piasków za wysoką frekwencję wyborczą w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

W ubiegłych latach według osiedlowego parytetu Piaski miały do dyspozycji 168,1 tys. zł. Przed drugą turą wyborów prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że dodatkowe 100 tys. zł na inwestycje trafią na osiedle, które uzyska najwyższą frekwencję wyborczą. W komisjach zlokalizowanych na Piaskach wyniosła ona prawie 77%, przy średniej dla Bydgoszczy 70,15%.

 

W tegorocznej edycji BBO zgłoszono 488 projektów osiedlowych, 18 ponadosiedlowych 78 małych projektów społecznych, które obecnie przechodzą weryfikację, a na przełomie listopada i grudnia odbędzie się głosowanie mieszkańców nad nimi.

 

Na Piaskach jest to kilkanaście projektów, które dotyczą m.in.: budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Smukalskiej, rozbudowy ulicy przy ulicy Mochelskiej, instalacji monitoringu wizyjnego, montażu oświetlenia ulic, a także rozwoju przestrzeni parkowej czy budowy placów zabaw. Mieszkańcy Piasków będą mieli zatem z czego wybierać.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu