Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Piaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 lipiec 2020 07:33

W ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Piaski na inwestycje o charakterze osiedlowym mają do wykorzystania ponad 268 tys. zł. Jest to kwota powiększona o tegoroczny bonus dla Piasków za wysoką frekwencję wyborczą w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

W ubiegłych latach według osiedlowego parytetu Piaski miały do dyspozycji 168,1 tys. zł. Przed drugą turą wyborów prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że dodatkowe 100 tys. zł na inwestycje trafią na osiedle, które uzyska najwyższą frekwencję wyborczą. W komisjach zlokalizowanych na Piaskach wyniosła ona prawie 77%, przy średniej dla Bydgoszczy 70,15%.

 

W tegorocznej edycji BBO zgłoszono 488 projektów osiedlowych, 18 ponadosiedlowych 78 małych projektów społecznych, które obecnie przechodzą weryfikację, a na przełomie listopada i grudnia odbędzie się głosowanie mieszkańców nad nimi.

 

Na Piaskach jest to kilkanaście projektów, które dotyczą m.in.: budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Smukalskiej, rozbudowy ulicy przy ulicy Mochelskiej, instalacji monitoringu wizyjnego, montażu oświetlenia ulic, a także rozwoju przestrzeni parkowej czy budowy placów zabaw. Mieszkańcy Piasków będą mieli zatem z czego wybierać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu