Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

O kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 06:48

Pandemia COVID-19 przełoży się na spowolnienie miejskich inwestycji, bowiem dochody samorządów będą mniejsze. Prezydent zapowiada natomiast konsultacje na temat kolejności części priorytetowych inwestycji.

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiano radnym informacje o przebiegu prac związanych z rozbudową ulicy Nakielskiej. Realizacja tej inwestycji z powodu kosztów pandemii dla budżetu miasta może zostać przesunięta w czasie.

 

Gdy mowa o rozbudowie Nakielskiej to mamy tak naprawdę dwie inwestycje, traktowane jako etapy rozbudowy. Najbardziej zaawansowany jest etap zachodni od ulicy Nasypowej do Lisiej - Długo trwało przygotowywanie modelu hydrologicznego, który opracowywały MWiK, ale teraz mamy to już przygotowane i prace projektowe ruszyły – wyjaśnił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

 

O tym kiedy inwestycja na tym odcinku ruszy zależeć będzie dostępność środków finansowych, które z powodu pandemii stopniały. Radny Szymon Róg pytał, czy w przypadku, gdyby do Bydgoszczy trafiły zapowiadane przez rząd 63 mln zł z funduszu inwestycji samorządowych, to czy te środki mogłyby trafić na przebudowę Nakielskiej. W odpowiedzi zastępca prezydenta Michał Sztybel ocenił, że na razie to są tylko zapowiedzi - Generalnie kierunek jest taki, żeby te najważniejsze zadania wybierać z mieszkańcami


Dopytany przeze mnie Sztybel wyjaśnił, że zamiarem prezydenta będzie przeprowadzenie konsultacji na temat kolejności realizacji kluczowych inwestycji. Konsultacje mogą się odbyć razem z glosowaniem w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, czyli na przełomie listopada i grudnia.

 

Jeżeli chodzi o odcinek wschodni od Nasypowej do ronda Grunwaldzkiego, tutaj jest zamiar przedstawienia publicznie wkrótce opracowanej koncepcji oraz przeprowadzenie jesienią konsultacji społecznych z mieszkańcami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu