Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGłos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Głos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 00:37

Zalegające tygodniami odpady na ulicach i w nieruchomościach to problemy, z którymi duża część Bydgoszczy boryka się od kilku miesięcy. Czy jest szansa, że wkrótce sytuacja wróci do normy jaką pamiętamy chociażby w okresie przed kwietniem? Te pytania w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” zadaliśmy przy okazji nadzwyczajnej sesji zwołanej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Na pytania Sebastiana Grysiaka odpowiadał Krzysztof Zająkała kierujący Biurem Zarządzania Odpadami oraz radny PiS Marcin Lewandowski, który reprezentował klub w dyskusji nad kryzysem śmieciowym jako sprawozdawca.

 

- Obowiązkiem samorządu jest zapewnienie odbioru odpadów. Stwierdzamy najprostszy fakt, że to nie jest odbierane – mówił o przyczynach jakie skłoniły radnych PiS do wystąpienia o nadzwyczajną sesję oraz o powołanie komisji doraźnej, radny Marcin Lewandowski. We wtorek taka komisja została przy akceptacji całej Rady Miasta powołana.

 

 

- Korzystamy ze wszystkich możliwych środków prawnych po kolei, wynikających z warunków umowy, po to aby doprowadzić sytuację do porządku – podkreślał reprezentujący prezydenta Krzysztof Zajakała.

 

W audycji wyjaśniał on również przebieg przetargu i jak to się stało, że wybrano w firmę, z której jakości usług bydgoszczanie nie są zadowoleni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

  Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz

Wiadomości z regionu