Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Ratusz planuje uporządkować dalej Park Witosa, ale póki co nie ma na to chętnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 07:23

Park Ludowy im. Wincentego Witosa przeszedł już pierwszy etap rewitalizacji, w ramach którego przeprowadzono remont ścieżek przebiegających przez park, które zyskały estetyczny wygląd. Rewitalizacja planowana jest także w części centralnej parku, gdzie znajdowała się w przeszłości muszla oraz mieści się nieużywana fontanna.

Żeby rozpocząć kolejny etap rewitalizacji konieczne jest uporządkowanie przestrzeni w tej części Parku Ludowego, na co na początku lipca rozpisany został przetarg – prace zakładały m.in. usunięcie starej fontanny, uporządkowanie roślinności, a także naprawa pozostałych ścieżek. Wczoraj ten przetarg został jednak unieważniony. Powód – brak zainteresowanych wykonawców.

 

Spodziewać się możemy kolejnych przetargów, stąd jest szansa, że te prace zostaną wykonane jeszcze w bieżącym roku.

 

Perypetie rewitalizacji Parku Ludowego im. Wincentego Witosa były dość burzliwe, początkowo toczony był nawet spór w sprawie odbudowy muszli koncertowej. Kluczowym momentem okazało się jednak odkrycie archeologów, iż pod parkiem znajdują się szczątki tysięcy zmarłych. Z tego powodu postanowiono stonować koncepcje rewitalizacji, aby pogodzić rekreację parkową z godnym potraktowaniem miejsca, gdzie spoczywają zmarli.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu