Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczął się proces przeciwko radnemu o dokonanie kradzieży baneru

Rozpoczął się proces przeciwko radnemu o dokonanie kradzieży baneru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 12:01
Baner bedący przedmiote sporu Baner bedący przedmiote sporu

We wrześniu ubiegłego roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Przed tym budynkiem zaparkowana została przyczepa z banerem z hasłem ,,skończmy z rządami bezprawia i niesprawiedliwości” Był to okres kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Baner ten został jednak przed uroczystością pocięty i zabrany. Policyjne dochodzenie ustaliło, że stał za tym radny Bogdan Dz., którego uwieczniły kamery monitoringu.

Dzisiaj rozpoczął się w Sądzie Rejonowym proces, w którym radnemu zarzuca się kradzież baneru. Radny prezentował linię obrony, iż w jego opinii baner był umieszczony nielegalnie, on natomiast jako radny podjął interwencję usuwając go, później przekazując również go policji. Mecenas reprezentujący Komitet Obrony Demokracji, pokrzywdzonego właściciela baneru wskazał, że po zerwaniu tego banera pojawił się baner kandydata na posła z okręgu toruńsko-włocławskiego, czyli dalej materiał polityczny się w tym miejscu mieścił, przez co trudno mówić o działaniu w interesie publicznym radnego.

 

Sąd postanowił na początek o przesłuchaniu 4 świadków. Wśród nich będzie Karol Słowiński lider lokalnego KOD oraz Piotr Florek, właściciel firmy która wydrukowała na zlecenie KOD-u baner atakujący rząd Zjednoczonej Prawicy (także kierujący portalem Tygodnik Bydgoski0. Jego przesłuchanie może być istotne dla sprawy, bowiem ustalenie wartości baneru wpłynie na klasyfikację czy sprawa dotyczy przestępstwa czy tylko wykroczenia. Faktura wystawiona przez Florka opiewa na kwotę mogącą klasyfikować sprawę jako przestępstwo.

 

Kolejna rozprawa z udziałem świadków planowana jest na początek września.

 

Przed budynkiem sadu pikietowało kilka osób pod hasłem oczekującym odejścia radnego z Rady Miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu