Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia

Bydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 lipiec 2020 09:38
Bydgoszcz wyprodukuje tramwaje dla Torunia Fot: PESA

W środę 22 lipca MZK Toruń podpisało w obecności prezydenta tego miasta Michała Zaleskiego, umowę z PESA Bydgoszcz na dostawę 5 tramwajów Swing. PESA była jedyną firmą zainteresowaną wykonaniem tego zlecenia w przetargu, co przyśpieszyło finalizację postępowania.

 

PESA wyprodukuje 5 tramwajów Swing za kwotę 46 mln i 405 tys zł.

 

- Będą to kolejne nowoczesne tramwaje w Toruniu, bo mamy już 17 swingów. Poprzednią umowę podpisywaliśmy w 2013 roku, także z firmą PESA, więc szlak został już przetarty. Dziękuję obydwu spółkom za sprawne przeprowadzenie postępowania przetargowego – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

Umowę w imieniu PESA podpisał prezes Krzysztof Zdziarski -  Dostarczanie tramwajów dla Torunia w ramach projektu BiT City ma dla nas znaczenie symboliczne. BiT City to koncepcja łączenia największych miast kujawsko pomorskiego poprzez transport publiczny - kolejowy i tramwajowy. Jesteśmy dumni, że te podróże mieszkańcy odbywają pojazdami Pesa - pomiędzy miastami jeżdżą bowiem nasze elektryczne Elfy pierwszej i drugiej generacji, a w Bydgoszczy i Toruniu Swingi.

 

Również w środę 22 lipca miało miejsce otwarcie ofert na dostawę 25 tramwajów dla stolicy Bułgarii Sofii. Złożono w niej trzy oferty, przy czym oferta tureckiego Durzmazlaru została odrzucona przez zamawiającego, pozostały zatem jeszcze oferty PESA i czeskiej Skody. PESA zaoferowała jednak niższą cenę i ma dużą szansę wygrać ten przetarg. W Sofii jeździ już 37 tramwajów wyprodukowanych przez PESA.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu