Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW lipcu wznowiono program przyuczania skazanych do fachu

W lipcu wznowiono program przyuczania skazanych do fachu

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 24 lipiec 2020 00:49
W lipcu wznowiono program przyuczania skazanych do fachu Galeria ZK w Koronowie

Przy udziale funduszy europejskich w części zakładów karnych realizowanych jest program POWER, w ramach którego skazani mogli zdobywać kwalifikację zawodowe, po czym w okresie skazania podejmować pracę, na czym zyskiwali też przedsiębiorcy. Z powodu pandemii COVID-19 program został chwilowo zawieszony, w lipcu nastąpiło jego wznowienie.

W okręgu penitencjarnym bydgoskim szkolenia zawodowe prowadzą cztery zakłady: Areszt Śledczy w Bydgoszczy w kierunku nowoczesnych technologii budowlanych i profesjonalnego sprzątania; zakład karny w Inowrocławiu w kierunku robotnika budowlanego; zakład karny w Potulicach w kierunku tapicera oraz Zakład Karny w Koronowie w kierunku brukarza.

 

Od lipca br. skazani mogą podnosić swoje kwalifikacje w zakresie: robót remontowo - budowlanych, prac stolarsko - tapicerskich, profesjonalnego sprzątania oraz brukarza. W latach ubiegłych podnosili także swoje kwalifikacje w zakresie gastronomii i obsługi kelnerskiej, opieki nad osobami starszymi, chorymi lub niepełnosprawnymi, prac ogrodniczych oraz mogli uzyskać uprawnienia do obsługi wózków widłowych, spawania metodą MAG lub wykonywania prac elektrycznych do 1kV – informuje por. Agnieszka Wollman, rzecznik prasowy Służby Więziennej w okręgu bydgoskim. Do tej pory w ramach POWER odbyło się 184 cykli szkoleniowych, w których udział wzięło 2089 osadzonych.

 

Blisko 1,5 tys. absolwentów tych szkoleń podjęło pracę w ramach rządowego programu ,,Praca dla więźniów”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu