Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisję doraźne powołano, ale nikt z radnych nie chce nimi kierować

Komisję doraźne powołano, ale nikt z radnych nie chce nimi kierować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 lipiec 2020 10:58

W ubiegły wtorek Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisję doraźne. Dwie z nich zebrały się dzisiaj po raz pierwszy i okazało się, że powstał pat, bo nikt nie chciał zostać ich przewodniczącym.

 

Jako pierwsza zebrała się komisja doraźna ds. zalewania ulic. Przewidniczaca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska zaproponowała, aby na jej czele stanął radny Andrzej Młyński z PiS, bowiem to ten klub wnioskował o powoałanie przedmiotowej komisji. Radny nie wyraził jednak zgody, zaś jego klubowy kolega Jerzy Mickuś zaproponował na przewidniczącą radną koalicji Elżbietę Rusielewicz. 

 

- Państwo wnioskowaliście o powołanie tej komisji, a teraz nie chcecie jej przewodniczyć - dziwiła się przewodnicząca Matowska-Gulczyńska.

 

- Chcecie się ukryć za naszymi plecami, a potem nas oceniać - ripostował radny Mickuś, który stał na stanowisku, że skoro na wskutek ograbiczenia liczby członków komisji do 9 większość posiada Koalicja Obywatelska, to ten klub powinien wziąć odpowiedzialność za przebieg prac komisji.

 

 

W głosowaniu, przy braku zgody zainteresowanego, na przewodniczącego komisji wybrano radnego Andrzeja Młyńskiego. Radny zapowiedział, że legalność wyboru skonsultuje z prawnikami.

 

Chwilę później odbyła się druga komisja ds. sporu miasta z Enea. Przewodnicząca Rady Miasta zaproponowała jako przewodniczącego nieobecnego na posiedzeniu radnego Jana Gaula i następnie miał miejsce jego zaoczny wybór.

 

Aktualizacja:
O godzinie 16 zebrał się też zespół ds. kryzysu w gospodarce odpadami. Przewodniczącym został radny Marcin Lewandowski z PiS, w przypadku tej komisji udało się wybrać przewodniczącego dobrowolnie. Posiedzenie trwało przeszło godzinę.

 

 

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu