Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisję doraźne powołano, ale nikt z radnych nie chce nimi kierować

Komisję doraźne powołano, ale nikt z radnych nie chce nimi kierować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 lipiec 2020 10:58

W ubiegły wtorek Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisję doraźne. Dwie z nich zebrały się dzisiaj po raz pierwszy i okazało się, że powstał pat, bo nikt nie chciał zostać ich przewodniczącym.

 

Jako pierwsza zebrała się komisja doraźna ds. zalewania ulic. Przewidniczaca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska zaproponowała, aby na jej czele stanął radny Andrzej Młyński z PiS, bowiem to ten klub wnioskował o powoałanie przedmiotowej komisji. Radny nie wyraził jednak zgody, zaś jego klubowy kolega Jerzy Mickuś zaproponował na przewidniczącą radną koalicji Elżbietę Rusielewicz. 

 

- Państwo wnioskowaliście o powołanie tej komisji, a teraz nie chcecie jej przewodniczyć - dziwiła się przewodnicząca Matowska-Gulczyńska.

 

- Chcecie się ukryć za naszymi plecami, a potem nas oceniać - ripostował radny Mickuś, który stał na stanowisku, że skoro na wskutek ograbiczenia liczby członków komisji do 9 większość posiada Koalicja Obywatelska, to ten klub powinien wziąć odpowiedzialność za przebieg prac komisji.

 

 

W głosowaniu, przy braku zgody zainteresowanego, na przewodniczącego komisji wybrano radnego Andrzeja Młyńskiego. Radny zapowiedział, że legalność wyboru skonsultuje z prawnikami.

 

Chwilę później odbyła się druga komisja ds. sporu miasta z Enea. Przewodnicząca Rady Miasta zaproponowała jako przewodniczącego nieobecnego na posiedzeniu radnego Jana Gaula i następnie miał miejsce jego zaoczny wybór.

 

Aktualizacja:
O godzinie 16 zebrał się też zespół ds. kryzysu w gospodarce odpadami. Przewodniczącym został radny Marcin Lewandowski z PiS, w przypadku tej komisji udało się wybrać przewodniczącego dobrowolnie. Posiedzenie trwało przeszło godzinę.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu