Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOchotniczy przechodzą szkolenie wojskowe

Ochotniczy przechodzą szkolenie wojskowe

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 lipiec 2020 07:33
Ochotniczy przechodzą szkolenie wojskowe Fot.: st. szer. Anna Wolska

I Pomorska Brygada Logistyczna im. króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prowadzi obecnie dla 18 ochotników wojskowe szkolenie podstawowe. Szkolenie rozpoczęło się w czerwcu, wkrótce kursantów czeka egzamin ze sprawności fizycznej, po którym złożą uroczystą przysięgą.

 

Szkolenie odbywa się w 52 Batalionie Remontowym w Czarne pod Człuchowem. Uczestnicy szkolenia mogą liczyć na bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a także na pewne wynagrodzenie. Program szkolenia ochotników zrodził się po tym, gdy pojawiło się widmo recesji gospodarczej z powodu COVID-19, wówczas armia zaproponowała bezrobotnym odbycie przeszkolenia wojskowego - Korzystają obie strony – z jednej strony zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych oraz osób, które odbyły przeszkolenie wojskowe, z drugiej neutralizacja negatywnych skutków pandemii – informuje por. Justyna Kwiatkowska, oficer prasowy I Brygady Logistycznej - Codzienna wczesna pobudka, poranny rozruch fizyczny, porządki oraz dyscyplina. Wielu musiało się przestawić -- to nie praca, to służba Ojczyźnie… Nauka żołnierskiego rzemiosła widać, że sprawia im satysfakcję. Największe obawy mieli o to jak poradzą sobie ze strzelaniem, skoro tylko jeden miał wcześniej do czynienia z bronią a pozostali przekraczając pierwszy raz mury jednostki nie potrafili jej ani rozłożyć, ani obsługiwać. Teraz cieszą się z pierwszych efektów i zauważają, że praktyka czyni mistrza. Już po miesiącu widzą też spore efekty jeśli chodzi o swą tężyznę fizyczną. Wielu odczuwa samotność. To dla nich pierwsza tak długa rozłąka mimo to, nie narzekają i nie żałują podjętej decyzji.

 


 

Fot.: st. szer. Anna Wolska

 

Na przeszkoleniu podstawowym ich przygoda z wojskiem się jednak nie zakończy. W jednostkach podległych I Brygadzie Logistycznej przejdą bowiem szkolenia specjalistyczne, które będą dostosowane już do indywidualnych preferencji.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu