Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Na Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 lipiec 2020 00:48

Ulica Nakielska to jedna z ruchliwszych bydgoskich arterii, której słabym punktem jest wiadukt kolejowy wzdłuż linii kolejowej nr 131 na Inowrocław. Zgodnie z przepisami pod tym wiaduktem mogą przemieszczać się pojazdy nie wyższe niż 3,2 metra, ale nie wszyscy kierowcy tego przestrzegają, licząc na to, że ,,jakoś przejadą” i nie zahaczą.

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, że ciężarówka zahacza o wiadukt, przez co na Nakielskiej powstaje zator, na czym cierpią uczestnicy ruchu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zwraca się do Policji i Straży Miejskiej o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli pojazdów ciężarowych poruszających się Nakielską. W ten sposób chce prewencyjnie wymusić na kierowcach przestrzeganie przepisów, w przypadku pojazdów wyższych niż 3,2 metra kierowania się wyznaczonymi objazdami.

 

O podjęcie działań zaradczych zwrócił się do drogowców radny Szymon Róg, wskazując na powstające zatory z winy kierowców próbujących przejechać pod wiaduktem pomimo zbyt wysokiej naczepy. ZDMiKP informuje radnego, iż oznakowanie informujące o przeszkodzie w postaci wiaduktu ustawiono w kilku miejscach, stąd też ZDMiKP zwróci się do Policji i Straży Miejskiej o wyrywkowe kontrole kierujących.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu