Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Nowym Fordonie mieszka nas najwięcej

W Nowym Fordonie mieszka nas najwięcej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 sierpień 2020 00:15

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2019 roku Bydgoszcz zamieszkiwało 348,2 tys. mieszkańców. Sprawdzamy jak wygląda to na poszczególnych osiedlach (według meldunków).

Na samym wstępie wskazać trzeba, że w stosunku do 2018 roku liczba bydgoszczan spadła o blisko 2 tys. 53% populacji stanowiły kobiety w stosunku do 47% mężczyzn. W wieku produkcyjnym znajdowało się 58,1% populacji, w stosunku do 2018 roku jest to spadek o 6 punktów procentowych. Do 25,9% wzrosła natomiast populacja w wieku poprodukcyjnym.

 

TOP5 osiedlami:
1. Nowy Fordon – 29.341
2. Wyżyny – 28.618
3. Stare Miasto – Bocianowo – Śródmieście 26.400
4. Bartodzieje 23.199
5. Szwederowo 22.199

 

Układ osiedlami:

 

źródło: Raport prezydenta o stanie miasta za 2019 rok

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu