Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłodzi przez lata współpracowali ponad podziałami politycznymi dla Bydgoszczy

Młodzi przez lata współpracowali ponad podziałami politycznymi dla Bydgoszczy

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 lipiec 2020 20:40
Petycja od młodzieżówek wręczana wicepremier Petycja od młodzieżówek wręczana wicepremier

W poniedziałek Młoda Prawica (grupa młodzieżowa powiązana z partią Jarosława Gowina) zaproponowała przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego, aby młodzieżówki rozmawiały ze sobą oraz zabiegały o wspólne postulaty, czyli najprościej mówiąc współpracowały ponad partyjnymi podziałami. Taka współpraca wbrew pozorom jest możliwa, kilka lat temu mieliśmy tego przypadki.

Kilka lat to w polityce dość dużo, jak spojrzymy na młodzieżówki, to mamy już do czynienia z zupełnie innym pokoleniem, co działacze młodzieżowi dajmy to sprzed pięciu lat. Jeżeli młodzi działacze, którzy dopiero co zaczynają przygodę z działalnością publiczną mówią o potrzebie działania ponad podziałami politycznymi, to trzeba takie działanie wspierać, bowiem oznacza to, że bezkrytycznie nie naśladują starszych działaczy, którzy dążą głównie do podsycania konfliktów.

 

W Bydgoszczy mamy natomiast pewną tradycję współpracy ponad podziałami, z czasów poprzedniego pokolenia, gdy jednym głosem potrafiła mówić młodzieżówka powiązana ze Zbigniewem Ziobro i Jackiem Kurskim, razem z grupą młodzieżową Janusza Palikota. Dzisiaj wydaje się to dla niektórych abstrakcją, ale było to możliwe i wypadało bardzo dobrze.

 

Chodziło o Bydgoszcz

Współpraca przed kilkoma laty była możliwa, bowiem rzeczą, która łączyła była Bydgoszcz, a dokładniej walka o jej interes. Zaczynało się od walki o drogę ekspresową S-5, wówczas młodzi ponad podziałami chodzili i zbierali podpisy pod petycją, a także zorganizowali blokadę ulicy Wyszyńskiego. Dalej były takie tematy jak samodzielny ZIT bydgoski – gdy złożono wspólną petycję do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, czy takie elementy jak rewitalizacja linii nr 356, czy krytyka ,,dyskryminującej Bydgoszcz” polityki marszałka Piotra Całbeckiego. Były też poruszane takie tematy jak kształcenie młodych lekarzy i kłody im rzucane w tamtym okresie przez system.

 

Przyszłość

Można by jeszcze wiele napisać, ale ważniejsza od przeszłości jest przyszłość. Zobaczymy czy młodemu pokoleniu przyjdzie zapisać kolejny rozdział we współpracy dla dobra wspólnego. Łatwo nie będzie, bowiem poziom debaty politycznej znacznie bardziej mamy spolaryzowany, ale polityka to przecież też sztuka pokonywania takich przeszkód.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu