Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Radni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 07:28

Z powodu pandemii w tym roku zorganizowano z organizacji wielu imprez kulturalnych, nie odbywają się chociażby bardzo lubiane przez bydgoszczan w okresie letnim koncerty ,,na wodzie” z cyklu ,,Rzeka Muzyki”. Widocznie tę pustkę zauważyli miejscy radni i postanowili ją zapełnić organizowanym przez siebie kabaretem, w postaci prac komisji doraźnych.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisje doraźne, jednocześnie wyznaczając im czas na opracowanie wniosków do końca sierpnia. W poniedziałek komisję zebrały się po raz pierwszy i tak: komisja ds. zalewanych ulic, ale nikt nie chciał jej przewodniczyć, ostatecznie bez zgody zainteresowanego powierzono funkcję przewodniczącego radnemu Andrzejowi Młyńskiemu, który będzie konsultował z prawnikami czy tym przewodniczącym faktycznie został. Do czasu rozstrzygnięcia tej kwestii komisja raczej nie będzie pracować, oby zatem to się stało przed 1 września.

 

Jeszcze dalej poszli radni w przypadku komisji ds. oświetlenia ulic, bowiem powołano na przewodniczącego nieobecnego na posiedzeniu radnego Jana Gaula. Nie wiemy jaka była przyczyna jego nieobecności, być może problemy zdrowotne, jeżeli tak to również nie rokuje najlepiej pracom tej komisji.

 

Powyższe sytuacje mocno uderzają w wizerunek i powagę Rady Miasta, za co odpowiedzialność ponosi zarówno koalicja jak i opozycja. Zapowiedź powołania komisji pojawiła się pod koniec kampanii wyborczej, PiS chciał pokazać, że Bruski i Trzaskowski to słabi gospodarze. Teraz Koalicja Obywatelska odgrywa się natomiast na PiS-ie chcąc pokazać, że oni nawet nie potrafią poprowadzić komisji doraźnych. W efekcie mamy kabaret, gdyby rejestrować przebieg tych komisji, to można by tym zapewnić części mieszkańców rozrywkę.

 

Jest jeszcze trzecia komisja doraźna ds. kryzysu w gospodarce odpadami, czyli w praktyce problemów z firmą Komunalnik. Przewodniczącym tej komisji został radny Marcin Lewandowski z PiS (nie wyrażał sprzeciwu) i ta komisja planuje kolejne spotkanie w przyszłą środę, na którą zaproszony zostanie zastępca prezydenta Michał Sztybel, w celu złożenia wyjaśnień. Ta komisja jak widać rokuje najlepiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu