Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Radni zapewniają nam w te wakacje rozrywkę kabaretową

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 07:28

Z powodu pandemii w tym roku zorganizowano z organizacji wielu imprez kulturalnych, nie odbywają się chociażby bardzo lubiane przez bydgoszczan w okresie letnim koncerty ,,na wodzie” z cyklu ,,Rzeka Muzyki”. Widocznie tę pustkę zauważyli miejscy radni i postanowili ją zapełnić organizowanym przez siebie kabaretem, w postaci prac komisji doraźnych.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisje doraźne, jednocześnie wyznaczając im czas na opracowanie wniosków do końca sierpnia. W poniedziałek komisję zebrały się po raz pierwszy i tak: komisja ds. zalewanych ulic, ale nikt nie chciał jej przewodniczyć, ostatecznie bez zgody zainteresowanego powierzono funkcję przewodniczącego radnemu Andrzejowi Młyńskiemu, który będzie konsultował z prawnikami czy tym przewodniczącym faktycznie został. Do czasu rozstrzygnięcia tej kwestii komisja raczej nie będzie pracować, oby zatem to się stało przed 1 września.

 

Jeszcze dalej poszli radni w przypadku komisji ds. oświetlenia ulic, bowiem powołano na przewodniczącego nieobecnego na posiedzeniu radnego Jana Gaula. Nie wiemy jaka była przyczyna jego nieobecności, być może problemy zdrowotne, jeżeli tak to również nie rokuje najlepiej pracom tej komisji.

 

Powyższe sytuacje mocno uderzają w wizerunek i powagę Rady Miasta, za co odpowiedzialność ponosi zarówno koalicja jak i opozycja. Zapowiedź powołania komisji pojawiła się pod koniec kampanii wyborczej, PiS chciał pokazać, że Bruski i Trzaskowski to słabi gospodarze. Teraz Koalicja Obywatelska odgrywa się natomiast na PiS-ie chcąc pokazać, że oni nawet nie potrafią poprowadzić komisji doraźnych. W efekcie mamy kabaret, gdyby rejestrować przebieg tych komisji, to można by tym zapewnić części mieszkańców rozrywkę.

 

Jest jeszcze trzecia komisja doraźna ds. kryzysu w gospodarce odpadami, czyli w praktyce problemów z firmą Komunalnik. Przewodniczącym tej komisji został radny Marcin Lewandowski z PiS (nie wyrażał sprzeciwu) i ta komisja planuje kolejne spotkanie w przyszłą środę, na którą zaproszony zostanie zastępca prezydenta Michał Sztybel, w celu złożenia wyjaśnień. Ta komisja jak widać rokuje najlepiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sierpniu rusza sezon lekkoatletyczny. Za dwa tygodnie II Memoriał Ireny Szewińskiej

  Irena Szewińska to jedna z najwybitniejszych polskich sportsmenek, ale też osoba która jak przyznają lokalnie działacze, dzięki której Bydgoszcz miała szansę zaistnieć jako organizator dużych imprez lekkoatletycznych o randze międzynarodowej. 19 sierpnia odbędzie się na stadionie Zawiszy II memoriał jej imienia.

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu