Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września

Pieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 12:57
Pieniądze z ,,czeku”, który nigdy nie trafił do ratusza powinny zasilić budżet miasta na przełomie sierpnia i września Fot: Bartosz Bieliński

W trakcie kampanii wyborczej posłowie PiS rozdawali samorządom symboliczne czeki z nieistniejącego wówczas Funduszu Inwestycji Samorządowych. Po wyborach Sejm ostatecznie rozpatrzył poprawki Senatu do ustawy, a prezydent Andrzej Duda ją podpisał. W rezultacie w tym tygodniu ruszył nabór.

 

Jak informuje rządowa strona gov.pl w puli Funduszu Inwestycji Lokalnych znalazła się kwota 6 mld zł. Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i powiatu w kraju – czytamy na rządowej stronie internetowej. Nabór wniosków prowadzą wojewodowie od 27 lipca do 10 sierpnia. Przelewy na konta samorządów mają być wykonywane najpóźniej we wrześniu.

 

Na stronie gov.pl jest też wskazane dla każdego samorządu, według przyjętego algorytmu, o ile pieniędzy może wnioskować. Bydgoszcz może o 63 mln i 305 tys. zł. Powiat bydgoski o 4 mln i 323 tys. zł, gmina Białe Błota o 2 mln i 708 tys. zł, Solec Kujawski o 2 mln i 423 tys. zł, natomiast Inowrocław o 4 mln i 898 tys. zł. Z punktu widzenia samorządów, które z jednej strony straciły jesienią ubiegłego roku wpływy z tytułu obniżki podatku PIT, a w tym roku ucierpiały na recesji spowodowanej przez COVID-19, na pewno będą to ważne pieniądze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu