Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 20:12
Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze Wstępna wizualizacja

We wtorek 28 lipca zarejestrowana została spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o. Na chwile obecną jedynym udziałowcem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Spółka jest w fazie organizacji.

Powołana spółka nie ma jeszcze numeru KRS, ale jego uzyskanie będzie jedną z kolejnych czynności rejestracyjnych. Istotne jest natomiast to, że spółka znajduje się już w rejestrze przedsiębiorców. Siedzibą spółki jest Bydgoszcz, a dokładniej ulica Hetmańska. Prezesem spółki został Paweł Bukowski, pełnomocnik wojewody ds. gospodarczych.

 

Celem utworzenie spółki jest uruchomienie w podbygoskim Emilianowie infrastruktury przeładunkowej intermodalnej, zgodnie z podpisanym w ubiegłym roku w obecności ministrów Waldemara Pudy i Łukasza Schreibera listem intencyjnym. KOWR włączył się w to przedsięwzięcie, stając się w praktyce organem założycielskim, z uwagi na plany stworzenia w części terminalu infrastruktury przeładunkowej dla towarów rolno-spożywczych. Na dalszym etapie udziały w spółce powinni objąć m.in.: PKP SA, PKP Cargo, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu