Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 lipiec 2020 20:12
Spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo już w rejestrze Wstępna wizualizacja

We wtorek 28 lipca zarejestrowana została spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo sp. z o.o. Na chwile obecną jedynym udziałowcem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Spółka jest w fazie organizacji.

Powołana spółka nie ma jeszcze numeru KRS, ale jego uzyskanie będzie jedną z kolejnych czynności rejestracyjnych. Istotne jest natomiast to, że spółka znajduje się już w rejestrze przedsiębiorców. Siedzibą spółki jest Bydgoszcz, a dokładniej ulica Hetmańska. Prezesem spółki został Paweł Bukowski, pełnomocnik wojewody ds. gospodarczych.

 

Celem utworzenie spółki jest uruchomienie w podbygoskim Emilianowie infrastruktury przeładunkowej intermodalnej, zgodnie z podpisanym w ubiegłym roku w obecności ministrów Waldemara Pudy i Łukasza Schreibera listem intencyjnym. KOWR włączył się w to przedsięwzięcie, stając się w praktyce organem założycielskim, z uwagi na plany stworzenia w części terminalu infrastruktury przeładunkowej dla towarów rolno-spożywczych. Na dalszym etapie udziały w spółce powinni objąć m.in.: PKP SA, PKP Cargo, Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu