Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzygotowania do rewitalizacji skoczni w Harrachovie już trwają

Przygotowania do rewitalizacji skoczni w Harrachovie już trwają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 lipiec 2020 19:26

W czwartek 30 lipca w siedzibie Kraju Libereckiego w czeskim Libercu odbyło się spotkanie informacyjno-robocze z udziałem bydgoskich architektów z pracowni Archigeum, poświęcone przygotowaniom do rewitalizacji skoczni narciarskiej w Harrachovie, na której być może będą odbywały się najdalsze skoki w Europie. Spotkaniu przewodniczył wicehetman Kraju Libereckiego (odpowiednich polskich wicemarszałków województw) Petr Tulpa.

Obecni byli także przedstawiciele samorządu Harrachova oraz czeskich związków narciarskich. Wicehetman przedstawił bydgoskich architektów, którzy wygrali przetarg na opracowanie studium kierunków rewitalizacji skoczni narciarskiej w Harrachovie, jako autorów koncepcji budowy kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanym, gdzie obecnie toczą się pod nadzrem pracowni Archigeum prace budowlane - Mogą poszczycić się bogatymi referencjami.

Przemyslaw Gawęda z Archigeum wyjaśniał natomiast – Wielu kibiców słysząc o naszych zamiarach cieszyło się z tego, że w Harrachovie dojdzie do rewitalizacji – wyjaśniał – Zdajemy sobie sprawę z tego, że takiej rewitalizacji nie da się zrobić z dnia na dzień, jest wiele problemów natury infrastrukturalnej i komunikacyjnej, ale efektem tej rewitalizacji może być przywrócenie ruchu turystycznego.

 

W czasie, gdy w Libercu rozmawiano jak w ramach zespołu roboczego szybko pojawiające się przeszkody likwidować, w Harrachovie pracujący z pracownią geolodzy prowadzili pierwsze pomiary.

 

Na zakończenie spotkania architekci Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak przekazali wicehetmanowi Petrowi Tulpie podarunki promujące Bydgoszcz, w tym wydanie albumu o dziejach miasta w 100. rocznicę powrotu do Polski.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu