Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiejska flota autobusowa się powiększyła

Miejska flota autobusowa się powiększyła

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 01 sierpień 2020 12:34

Od kilku dni na bydgoskich ulicach można zauważyć nowe autobusy, które wizualnie się różnią od tych do których przywykliśmy. To nowe modele Solarisa, które zakupiła miejska spółka MZK. Dokładniej zakupiono 8 pojazdów za kwotę 17,8 mln zł.

 

Jedną z przyczyn kilkumiesięcznego opóźnienia w uruchomieniu linii międzygminnej z centrum Bydgoszczy do Łochowa były niedobory we flocie MZK, wystarczyło bowiem poważne uszkodzenie autobusu w wypadku, aby sprawić miejskiemu przewoźnikowi kłopoty. Dzięki nowy autobusom zdarzenia losowe nie powinny specjalnie wpływać na jakoś przewozów.

 

MZK zakupiło 5 dużych autobusów przegubowych oraz 3 jednoczłonowe. Są to pojazdy spełniające normy emisji spalin EURO 6, będą zatem bardziej ekologiczne od autobusów, które zastąpią.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury
 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

Wiadomości z regionu