Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki

W Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 sierpień 2020 19:24
W Bydgoszczy w godzinę ,,W” zawyły syreny i silniki Fot: Bogusław Białas

W sobotę 1 sierpnia przypadła 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – o godzinie 17:00 na chwilę w chwili zadumy stanęła cała Polska. W Bydgoszczy oficjalne uroczyści tradycyjnie odbyły się na Osiedlu Leśnym, dość ciekawie było natomiast w centrum miasta.

 

Na Starym Rynku odbyły się uroczystości w ramach akcji ,,Bydgoszcz pamięta” - postawiono barykadę, której pilnowali rekonstruktorzy z mundurach z epoki. Doszło nawet do inscenizacji walk. Ważną częścią tego widowiska było również śpiewanie i granie na instrumentach pieśni powstańczych. Wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem obecnych na Starym Rynku przechodniów którzy robili sobie zdjęcia.

 

Można było podziwiać ,,Bydgoskie Klasyki' z różnych epok, przyozdobione w biało-czerwone flagi . Około godziny 17 wyruszyły one wraz z motocyklami ulicą Mostową robiąc hałas, potęgując efekt syren alarmowych, przypominających, że dokładnie 64 lata wcześniej wybuchło Powstanie Warszawskie.

 

 

 

W nocy przed rocznicą bydgoscy harcerze przyozdobili pomniki biało-czerwonymi szarfami.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Szybko w kujawsko-pomorskim ubywa wolnych respiratorów

    Jeżeli chodzi o przyrost nowych zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim, to tendencja jak w całym kraju jest wzrostowa, ale stabilna. Niepokój powinien budzić natomiast wzrost pacjentów w stanie ciężkim, którzy do oddychania potrzebują respiratorów.

    Etykiety: covid19
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu