Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAlstal przeniósł siedzibę do Bydgoszczy

Alstal przeniósł siedzibę do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 sierpień 2020 18:59

Specjalizująca się w budowie obiektów użyteczności publicznej firma budowlana Alstal, po kilku dekadach zmieniła siedzibę. Do tej pory Alstal mieścił się w Jacewie pod Inowrocławiem, w poniedziałek uroczyście przecięto wstęgę przed nową siedzibą – przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. W portfolio firmy znajduje się m.in. budowa nowego Torbydu w Bydgoszczy.

 

- Zmiana siedziby w spółki była zapisana w strategii 2015-2020 jako punkt kulminacyjny – powiedział prezes Alstal Jarosław Szczupak, chwaląc się jednocześnie, że planowany przychód w bieżącym roku będzie bliski 0,5 mld zł – Jesteśmy liderem budowy obiektów użyteczności publicznej w zachodniej Polsce. Konkurujemy z sukcesem z korporacjami miedzynarodowymi.

 

Mówiąc o planowanym przychodzie na 2020 rok prezes Szczupak wspomniał, że obecnie Alstal realizuje 20 obiektów użyteczności publicznej – Budujemy w znakomitym tempie i w znakomitej jakości – podkreślił prezes – To wasz sukces, jesteście znakomitym zespołem, z którym można przenosić przysłowiowe góry – zwrócił się do obecnych na uroczystości pracowników.

 

Prezes Szczupak pochwalił również Bydgoszcz jako - prężny ośrodek biznesowy i naukowy. W jego opinii przeniesienie siedziby do Bydgoszczy ma przynieść firmie nowy impuls rozwojowy.

 

Alstal wybudował m.in. Operę Leśną w Sopocie, Termy Maltańskie w Poznaniu i Motoarenę na wlocie do Torunia.

 

Artykuły powiązane

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu