Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent zaprasza marszałka na sesję

Prezydent zaprasza marszałka na sesję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 sierpień 2020 00:24

Na jesień – jeżeli sytuacja epidemiczna nie sprawi nam znowu niespodzianki, planowane jest przyjęcie nowej Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, nazywanej propagandowo Strategią Przyśpieszenia. W Bydgoszczy od dawna krytykowany jest kierunek prac nad nią, bowiem pojawiają się ponownie zapisy mówiące o metropolii bydgosko-toruńskiej.

Prezydent Rafał Bruski zwrócił się pisemnie do marszałka województwa, aby ten wziął udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w trakcie której przedyskutowano by elementy budzące różnice zdań. Bruski wskazuje w piśmie m.in. na zbyt słabe podkreślenie w projektach strategii roli Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które skupia samorządy z 5 powiatów, zamieszkiwane przez około 600 tys. mieszkańców oraz wytwarzające blisko 40% całego PKB województwa kujawsko-pomorskiego. Na tej sesji miałaby się odbyć również dyskusja o różnicach zdań w kwestii ZIT.

 

Prezydent proponuje formułę sesji nadzwyczajnej, poświęconej jedynie kwestią współpracy Bydgoszczy z Samorządem Województwa. Termin sesji ma być dostosowany do możliwości czasowych marszałka województwa.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu